Connect with us

Коррупция

Західні юристи «експропріюють» підсанкційних росіян на трильйон доларів

Більшість грошей піде на “компенсацію збитків українців”.

Юристи McCue Jury & Partners і Mishcon de Reya LLP почали пошук інвестицій для початку судових процесів проти російських фізичних і юридичних осіб, які потрапили під санкції. “The Bell” пише, що йдеться про можливість вилучення активів на суму до 1 трильйона доларів.

Юристи звернулися до хедж-фондів, сімейних офісів та інших фірм, щоб отримати кошти для подання позовів проти росіян, які потрапили під санкції, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела. Очікується, що в разі успіху такі позови принесуть до 1 трильйона доларів. Частину прибутку отримають інвестори, але більшість має піти “на компенсацію збитків українців”, пояснили партнери агентства.

Водночас юристи «Українського правового альянсу» визнають, що до підсанкційних активів, багато з яких знаходяться в непрозорих офшорних юрисдикціях, буде важко і довго. І правових прецедентів майже немає.

Одне з джерел також зазначило, що спонсорування судових позовів проти російських чиновників та інших осіб, пов’язаних з Володимиром Путіним, ймовірно, включатиме судові процеси. Інший респондент сказав, що принаймні один хедж-фонд вже відхилив пропозицію юристів. За даними Bloomberg, дехто замість інвестування розглядає можливість пожертвувати юристам, які займатимуться такими справами.

Тим часом ряд російських олігархів намагаються оскаржити персональні санкції в Європейському суді загальної юрисдикції. Позови подали Роман Абрамович, Віктор Рашников (основний акціонер Магнітогорського металургійного комбінату), Михайло Фрідман, Петро Авен, Алішир Усманов та інші.

Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити найважливіше Телеграм канал.

Comments

Новости