Connect with us

Новини Черкас

У ЧМР пояснили, кому не призначається житлова субсидія


За даними департаменту соціальної політики, нині майже 30 тисяч власників домогосподарств у Черкасах отримують житлові субсидії від держави. Водночас є перелік категорій громадян, яким не призначається житлова субсидія. Детальніше про це розповідає заступник директора департаменту Катержина Бінушова, повідомили в прес-службі ЧМР.

Катерина Бінусова розповідає, що програма житлових субсидій була започаткована у 1995 році рішенням уряду України, щоб допомогти соціально незахищеним верствам населення оплачувати житлово-комунальні послуги. Відтоді програма залишається основним механізмом соціального захисту населення в умовах зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Такою соціальною підтримкою від держави з кожним роком користується все більше громадян.

При цьому потрібно знати, кому належить квартира субсидія не призначена:

 1. По-перше, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків. Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом 1 статті 14 Положення про порядок призначення житлової субсидії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
 2. Якщо хтось із домогосподарств або член сім’ї члена сім’ї є власником нерухомого майна на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія.
  • транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законом порядку, з року виведення в обіг якого минуло менше п’яти років;
  • більше одного транспортного засобу, що підлягає реєстрації в установленому законом порядку, з року випуску якого минуло менше 15 років.
  • Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом 2 статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848.
 3. Якщо в домогосподарстві або в сім’ї члена домогосподарства є особи, яким на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, виповнилося 18 років, та протягом цього періоду:
  • за даними ДПС, ПФУ взагалі не мають доходів, які враховуються при призначенні житлової субсидії;
  • або нарахований середньомісячний дохід є нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, визначеної на початок періоду, за який дохід враховується для призначення житлової субсидії;
  • та/або вони або за їх особу не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в мінімальному розмірі, сукупно за три місяці періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або ці особи перебували за кордоном сумарно понад 60 днів.
  • Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом 3 статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
 4. Якщо члену домогосподарства або члену сім’ї члена домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем подання заяви про призначення житлової субсидії призначено житлову субсидію без звернення на суму понад 50 тис. грн. на дату операції:
  • придбання земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у розумінні Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення»), будівельні матеріали, інші товари довгострокового користування або оплата (разова) будь-яких робіт чи послуг; платіж(и), що є результатом правочинів, що дають змогу набути права власності на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми);
  • внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
  • благодійна діяльність (виключно у формі видачі коштів);
  • надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, кредитів.
  • Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом 4 статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Уряду України від 21.10.1995 № 848. З ними можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України за посиланням
 5. У разі отримання уповноваженим органом інформації про наявність простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги, витрати на управління багатоквартирним будинком, простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації), позовна давність настає. строк дії якого не закінчився та загальний розмір яких перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
  • Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови викладені в пункті 5 статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Уряду України від 21.10.1995 № 848.
 6. Якщо громадянин на вимогу уповноваженого органу не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередній період її отримання або не сплатив суми, що підлягають поверненню, визначені уповноваженим органом. або до складу сім’ї члена домогосподарства входять особи, які згідно з даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість у виконавчому провадженні про стягнення аліментів понад три місяці.
  • Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом сьомим статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Уряду України від 21 жовтня 1995 року No 848.
 7. За наявності у власності члена домогосподарства або члена сім’ї члена домогосподарства більше одного нежитлового приміщення (квартири, будинку) станом на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія.
 8. Водночас за вищевказаних умов передбачені винятки, коли можливе призначення житлової субсидії. Умови визначені пунктом 8 статті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Уряду України від 21.10.95 № 848.
 9. Якщо будь-хто з членів сім’ї або члена сім’ї члена сім’ї має на рахунках (рахунках) умовного зберігання (ескроу) кошти на загальну суму, що на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, перевищує 100 тис. грн., або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тис. грн. для призначення житлової субсидії без звернення здійснювали операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів. на загальну суму понад 50 тис. грн.Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://vycherpno.ck.ua/u-chmr-poyasnyly-komu-ne-pryznachayetsya-zhytlova-subsydiya/

Comments

Новости