Connect with us

Новини Черкас

у Черкасах видали щоденник для психологічної підтримки бійців


«Все буде добре»: у Черкасах видали журнал для психологічної підтримки бійців

Коли захисники лежать у госпіталі, їдуть у відпустку до рідних чи навіть повертаються з війни, вони потрапляють у зовсім інший світ, де немає вибухів, стрілянини та передчасної смерті. Одним із найважливіших завдань компанії є психологічна реабілітація військовослужбовців. Адже відсутність такої допомоги суттєво впливає на долі людей, які брали участь у бойових діях.

З метою пришвидшення реадаптації бійців з ініціативи та за кошти представників Ротарі Клубу «Черкаси» видано психолого-розвантажувальний щоденник «Все буде добре», створений автором Ксенією Цимбал. . Нещодавно його запровадили на базі ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Медичний координатор Громадської спілки Ротарі Клубів України, колишній президент Ротарі Клубу «Черкаси», професор кафедри фундаментальної медицини ЧНУ ім.Б.Хмельницького, гінеколог-онколог, доктор медичних наук Ольга Палійчук. розповіла, що на початку війни ротарійці спільно з представниками наукової та медичної спільноти, членами Ротарі-клубів Харкова та Ужгорода видали посібник із рекомендаціями для переселенок.

– Ви знаєте, що під час війни велика кількість внутрішньо переміщених осіб знайшли притулок на Черкащині. Три медичні відділення об’єдналися, щоб надати професійну допомогу жінкам, які були змушені залишити свої домівки. Зокрема, Психіатрична клініка Харківського медичного університету, Клініка гінекології та акушерства Ужгородського університету та кафедра фундаментальної медицини Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Разом ми створили посібник, що містить дихальні та інші техніки подолання стресу та підвищеної тривожності, прості медичні рекомендації щодо профілактики гострої та хронічної гінекологічної патології та корисні поради для вагітних. Мета такого видання полягає в тому, щоб кожна жінка, яка через воєнні обставини була змушена змінити місце проживання та стала гостею Черкащини, могла самостійно їх заповнити на етапі звернення до лікарів та покращити чи стабілізувати свій стан до звернення. з відповідними медичними спеціалістами, – зазначив він Палійчук.

Понад 450 учасниць ВПО отримали психологічний щоденник зняття стресу «День за днем» для жінок-переселенок у рамках Грантового проекту «Профілактика раку шийки матки» під час безкоштовного самотестування на високоонкогенні типи вірусу папіломи людини.

– Ми отримали багато позитивних відгуків, жінки говорили, що посібник ефективно допомагає адаптуватися, відновлює внутрішню рівновагу. Наступним етапом нашої роботи за підтримки Ротарі Клубу Черкаси в напрямку психологічної реабілітації поранених бійців на етапі роботи з психологом чи реабілітологом є презентована сьогодні газета «Всечно буде». Ротарійці постійно підтримують постраждалих внаслідок бойових дій, які перебувають у опорних госпіталях Черкас. Після комбінованих оперативних втручань при політравмі бійці часто проходять реабілітацію близько 1-2 місяців. У цей період їх психоемоційний стан, безсумнівно, потребує якісної професійної допомоги. Використовуючи щоденник, який є додатковим інструментом для роботи з психологом, поранені опрацьовують свій посттравматичний досвід, і завдяки такому комплексному підходу в більшості випадків вдається прискорити відновлення від наслідків страшних подій. , пояснила вона Ольга Палійчук.

Копія «Все буде» розрахована на 21 робочий день. Він містить вправи та техніки, які допоможуть відновити контроль над почуттями та стабілізувати емоційний стан людини. Крім того, в результаті виконання завдань в армії сформуються нові нейронні зв’язки, зміниться ставлення до проблеми, вони свідомо переживуть зміни, викликані психологічною травмою під час бойових дій.

За словами видавці, Юлія Чабаненко, представник правління ГО Ротарі Клуб «Черкаси».наразі в Україні немає єдиної задокументованої процедури психологічної реабілітації захисників, тому цей щоденник є додатковим інструментом

– Посібник не замінює індивідуальну чи групову роботу з психотерапевтом, навпаки, він скорочує цей шлях і збільшує коефіцієнт корисної дії. Вправи розробила Ксенія Цимбал спільно з досвідченими психологами, які безпосередньо працюють із захисниками. Серед них Людмила Бондаревська, Наталія Лифар та Тетяна Горобець. Журнал містить низку технік, які поєднують свідому психологічну роботу зі сприйняттям, арт-терапією та завданнями, орієнтованими на тіло. Зараз читачі досить вимогливі, тому ми добре попрацювали над дизайном видання. Друк виконано у два кольори, підібрано цікаві шрифти, щоб інформація була максимально зручною для сприйняття. Розуміли, що цими щоденниками будуть користуватися під час перебування в лікарні, тому додали ще й «клапан». Так, можна буде скласти книгу і при цьому зберегти мить інтимної близькості, – сказала вона Чабаненко.

Практичний психолог з Черкас, учасник бойових дій Володимир МамалигаВін підкреслив, що наразі відсутній механізм надання психологічної допомоги військовослужбовцям. Також досить складно отримати психологічну підтримку на юридичному рівні.

– В Україні введено в дію реєстр виконавців послуг, але він довго не оновлювався. Більше того, постанова від 1 січня 2023 року № 1338 є недійсною, я сам пробував. Він надіслав електронний лист, але управління соціального захисту не знайшло його. Натомість мене направили до Центру соціальних служб і порадили записатися на прийом до директора ДСНС. Сказали, може, терапевта візьмуть, а тобі самому в лікарню до спеціаліста. Але згідно з постановою можна вибрати постачальника послуг, який є в реєстрі, сказав він Мамалига.

Газету «Всечно буде» він вважає успішним проектом, тому надалі співпрацюватиме з представниками Ротарі-клубу «Черкаси» та разом із захисниками відпрацьовуватиме психологічні та стресові завдання.

– На жаль, при підготовці особового складу до бойових дій психологічна допомога викладена лише в теорії і не використовується на практиці. З військовослужбовцями взагалі ніхто не працює. Звісно, ​​ви заспокоїтесь, коли будете поруч з людьми та поговорите з ними, але спілкування в таких умовах має бути професійним. Тому я зараз періодично працюю зі своїм батальйоном та на прохання міськвиконкому з родинами загиблих у цьому напрямку. Щоденник “Все буде добре” із задоволенням протестую на заняттях з армією. Якщо психолог допоможе хоча б одному бійцеві, це вже величезний крок вперед. Він може знову піти воювати, інтегруватися в суспільство, відкрити бізнес, піти на державну службу чи навчання. Такі речі вкрай потрібні і лише спільними зусиллями ми зможемо вирішити цю проблему», – додав він психолог.

Завідувач кафедри фундаментальної медицини Алевтина Рибалко зазначила, що така психологічно освітлююча література є цінною як для студентів, так і для викладачів. Під час практики вони інтенсивно працюють з незахищеними категоріями населення, зокрема військовослужбовцями.

– У воєнний час особливо важлива людина, яка вислухає, порадить і підтримає, адже існують умови перманентної загрози життю та здоров’ю, можливість втратити побратимів, тривале навантаження, яке часто перевищує межі людських можливостей. На плечі психолога лежить велика відповідальність за психічний та емоційний стан військовослужбовців. У цьому випадку щоденник «Все буде» є ефективним інструментом для студентів і викладачів психологічного факультету для роботи із захисниками, зазначила вона. Вудка.

Медичний координатор Громадської спілки Ротарі Клубів України, колишній президент Ротарі Клубу «Черкаси» Ольга Палійчук Він підкреслив, що нині важлива не лише психологічна, а й фізична реабілітація воїнів.

– Громадська спілка «Rotary International D2232» (об’єднання 66 Ротарі клубів України) ще у 2021 році підписала меморандум про співпрацю з громадською організацією щодо надання всебічної підтримки ветеранам, які постраждають у захисті територіальної цілісності міста. нашої держави «INVICTUS GAMES Ukraine», яка бере участь у проектах спортивно-психологічної реабілітації та соціальної реінтеграції бійців в Україні в рамках Invictus Games та Warrior Games. До війни військові, міліціонери, воїни АТО/ООС брали участь у спортивних змаганнях. За її словами, ротарійці в Україні допомогли профінансувати спортивні та реабілітаційні табори для цих команд Палійчук.

Для довідки: під час тотальної війни з 2022 року багато ротарійців у різних містах країни продовжили цю співпрацю з іншими громадськими організаціями та об’єднаннями, з місцевою владою, яка продовжує реалізацію місцевих ініціатив щодо фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовців. ГО Ротарі Клуб «Черкаси» разом з іншими благодійниками та Черкаською ОДА два роки поспіль у мирний час приймали збірну Ігор Нескорених у Черкаській області. Для учасників були організовані різноманітні заходи, в тому числі адаптивний яхтинг.Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://novadoba.com.ua/398198-vse-bude-u-cherkasah-vydaly-shhodennyk-dlya-psyhologichnoyi-pidtrymky-bijtsiv.html

Comments

Новости