Connect with us

Новини Черкас

У Черкасах відбулося засідання у справі депутата-колаборанта: досліджували письмові докази 


Сьогодні, 7 грудня, у Придніпровському суді міста Черкаси відбулося засідання у справі депутата-колабораціоніста Олександра Замірайла.

Про це повідомляє кореспондент ZMI.ck.ua.

Нагадаємо, підозрюваний Олександр Замірайло на минуле засідання не з’явився. Його адвокат Андрій Смоляр зазначив, що він перебуває на стаціонарному лікуванні у третій міській лікарні.

На підтвердження цього суддя попросив довідку, але адвокат не зміг цього зробити і попросив кілька днів на її отримання. Тому суддя оголосив перерву та зазначив, що суд також вимагатиме від лікарні інформацію про місцезнаходження Замирайла.

Сьогодні на засідання з’явилися і Олександр Замірайло, і його адвокат.

«Я заздалегідь попередив адвоката, який сказав у суді, що я хворий, тому не можу приїхати. У мене є документ. До 5 грудня лежала в лікарні, було загострення. Я пішов на лікарняний 25 листопада», – пояснив на сьогоднішньому засіданні свою відсутність на попередньому засіданні Олександр Замірайло.

Для цього він надав суду виписку з лікарні. Суддя зазначив, що суд також звернувся із запитом до лікарні та отримав відповідь, що 24 листопада за зверненням пацієнта була видана рекомендація про планову госпіталізацію, оскільки гострого стану на момент обстеження не було.

Під час засідання суддя нагадав Олександру Замірайлу про його обов’язки та зазначив, що щодо нього обрано запобіжний захід у вигляді застави. Якщо він не виконає своїх зобов’язань, застава буде направлена ​​державі.

Після цього суд продовжив оцінку та дослідження письмових доказів у справі. Їх почали розслідувати ще раніше, але подальші засідання після цього перенесли або через повітряну тривогу, або через відсутність підозрюваного.

Під час ознайомлення з письмовими доказами адвокат Андрій Смоляр мав зауваження до документів, зокрема до допитів свідків, які стали підставою для порушення кримінальної справи.

«Захист звертає увагу, що опитування та пояснення після повідомлення про вчинення злочину не передбачені кримінальним кодексом. Такі документи не мають доказів. Зокрема, один із допитаних не був попереджений про кримінальну відповідальність», – зазначив Андрій Смоляр.

Генпрокурор зазначив, що підставою для внесення відомостей до ЄДПР у цій справі стали не показання свідка, а протокол слідчого.

На сьогоднішньому засіданні розглянуто письмові докази. Наступне засідання відбудеться 20 грудня о 14:30.

Як уже писали, Замирайло не лише виправдовував російську агресію проти нашої країни, а й планував очолити окупаційну адміністрацію в Черкасах, якщо ворогу вдасться підкорити регіон. Після тотального вторгнення РФ не залишив ОПЗЗ, а активно вербував нових однодумців у політичну силу. Разом із одним із спільників вони здійснювали інформаційно-підривну діяльність на користь Російської Федерації.

Олександра Замірайла підозрюють в обґрунтуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України, прославленні її учасників. Обставин, що пом’якшують відповідальність, у справі не виявлено. Натомість адвокат колабораціоніста Замірайла просив закрити справу за відсутністю злочину. Сам Олександр Замірайло зазначив, що підозрюють його в розмові двох осіб і не більше.

Нагадаємо, Замирайлу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Спочатку це було близько 200 тисяч, але згодом в Апеляційному суді міста Черкаси її збільшили до мільйона гривень. Однак за нардепа внесли заставу і випустили з-під варти.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://zmi.ck.ua/cherkassy/u-cherkasah-vdbulosya-zasdannya-u-sprav-deputata-kolaboranta-dosldjuvali-pismov-dokazi.html

Comments

Новости