Connect with us

Бизнес

У 2023 році курс долара в Україні може бути нижчим від закладеного в держбюджеті – експерти

Нацбанк не виключає переходу на “плаваючий курс” до кінця наступного року

Фінансові експерти, які зробили прогнози щодо курсу долара на кінець листопада, розповіли, що чекає американську валюту в Україні у 2023 році. Неочікуваний прогноз опублікував Glavcom.ua з посиланням на прогнози аналітиків.

Прогноз Олександра Параштія

Експерти вважають, що вартість валюти може впасти нижче рівня, закладеного в держбюджеті на наступний рік. Зокрема, у цьому впевнений керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращі. Експерти не радять українцям відразу купувати долари, оскільки курс може впасти.

Прогноз Олега Пендзі

Економіст Олег Пендзин також упевнений, що передумов для подорожчання американської валюти немає. За його словами, у гривні є всі шанси вирости, особливо якщо “хлібний контракт” буде продовжено ще на рік. Курс національної валюти може наблизитися до офіційного курсу. Експерт не прогнозує ринкових потрясінь у 2023 році.

Прогноз НБС

Національний банк України вважає, що в наступному році не буде потреби в істотній корекції фіксованого курсу долара. Ще одна мета, про яку говорить регулятор – перехід на плаваючий курс.

За словами заступника голови Національного банку України Сергія Ніколайчука, регулятор обов’язково врахує позитивні та негативні наслідки такого переходу. Все відбуватиметься поступово. Експерт додав, що перехід на плаваючий курс може бути здійснений, коли ситуація на валютному ринку покращиться, і вдасться вирівняти котирування з меншим залученням МБУ.

Раніше повідомлялося, що долар може завершити 2022 рік зростанням. Експерти розповіли, що чекає американську валюту в грудні.

Comments

Новости