Connect with us

Новини Черкас

Суд скасував вирок мешканці Черкас Дробот, яка закликала росіян ударити по колишньому Будинку офіцерів


Черкаський апеляційний суд скасував вирок черкащанці Тетяні Дроботовій, яку засудили за державну зраду та заклики до втручання в територіальну цілісність України.

Про це інформує “Судовий репортер” з посиланням на ухвалу від 4 січня.

Вранці 4 березня минулого року, проходячи повз колишній Будинок офіцерів, де була військова частина, чоловік побачив, що там стоять барикади з бетонних блоків і мішків, і сфотографував це на телефон.

Через кілька днів чоловік переслав ці фотографії своїй дружині Тетяні Дроботовій на планшеті. Того ж дня вона надіслала представникам іноземних держав, зокрема своїм родичам з Росії, три фотографії місця постійної дислокації збройних сил, водночас звернувши увагу на необхідність втручання. вогнем: «Бомблять, щоб його не було».

Крім того, після 24 лютого 2022 року Дробот поставив лайк в мережі «Однокласники» про підняття російського прапора над містом Каховка Херсонської області з текстом «Місто Каховка Херсонської області. Під час військової спеціальної операції з денуклеаризації України над міською адміністрацією піднімається російський прапор».

Дробот був затриманий 13 березня минулого року і з того часу перебуває під вартою. Жінка свою провину визнала, розкаялася та пояснила суду, що вчинила злочин «на хвилі».

18 жовтня Дніпровський районний суд міста Черкаси засудив Дробота до 10 років позбавлення волі.

Адвокат подав апеляційну скаргу на вирок, не оскаржував його в частині кваліфікації та доведеності вини, що Дробот визнає. Захисник клопотав про скасування рішення першої інстанції у зв’язку з неповнотою судового слідства, що призвело до неадекватності покарання, та визначення максимального покарання у виді 8 років позбавлення волі.

У дебатах прокурор просив для Дроботової рівно 8 років ув’язнення, але суд вирішив, що вона має відсидіти 10 років. Адвокат вважає, що суд не обґрунтував свою незгоду з прокурором щодо розміру покарання та взяв на себе функції обвинувачення, чим погіршив становище обвинуваченого. Водночас відомості про особу Дробот, яка з моменту взяття під варту характеризується позитивно, відповідає вимогам персоналу слідчого ізолятора, не допускає порушень, тобто вступила на шлях виправлення, не є достатньою. враховувати.

Прокурор заперечив проти позову захисту. Перевіривши доводи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга захисника не підлягає задоволенню.

Вирок скасовано з інших підстав. Суд має право вийти за межі апеляційних вимог, якщо це не погіршить становище обвинуваченого.

У мотивувальній частині обвинувального акту має бути насамперед викладено формулювання обвинувального акту, визнаного судом доведеним, з обов’язковим зазначенням місця, часу, способу вчинення та наслідків злочину, форми вини та мотивів.

Суд першої інстанції цих вимог не виконав.

Як вбачається з мотивувальної частини вироку, суд не зазначив формулювання обвинувального акту, який визнав доведеним, а лише перерахував обставини інкримінованого Дроботу злочину.

Оскільки не встановлено, які фактичні обставини суд першої інстанції визнав доведеними, суддя апеляційної інстанції не дає оцінки доведеності вини Дробот, достовірності наданих доказів та правильності призначеного покарання.

Вирок скасовано, а справу повернуто до першої інстанції.

При новому розгляді справи суд має усунути вказані порушення, а також розглянути апеляційні доводи сторони захисту та ухвалити новий вирок.

Справу розглядатиме новий склад суду на чолі з суддею Тетяною Комплектовою.

Станом на січень матеріали справи ще не повернулися до Придніпровського суду міста Черкаси, тому там не могли відкрити провадження. 13 січня Дробот був лише під вартою. Наступне засідання заплановане на 8 лютого.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://sudreporter.org/sud-skasuvav-vyrok-meshkanczi-cherkas-drobot-yaka-zaklykala-rosiyan-udaryty-po-kolyshnomu-budynku-oficzeriv/

Comments

Новости