Connect with us

Наука

створена технологія для озвучення мемів — Украинские новости


Люди з вадами зору використовують соціальні мережі, як і всі інші, часто за допомогою програмного забезпечення для читання з екрану. Але цієї технології не вистачає, коли вона стикається з мемами, які не містять альтернативного тексту для опису того, що зображено на картинках.

“Меми можуть здатися не найважливішою проблемою, але не нам вибирати для людей те, що заслуговує їхньої уваги, — каже один з авторів роботи Джефф Бігем, співробітник Університету Карнегі — Меллона. — Багато людей використовують меми, і тому вони повинні бути доступні” .

У своїй роботі, представленої на конференції ASSETS, автори використовували методи комп’ютерного зору, щоб описати образи, що лежать в основі кожного мема, — будь то знаменитість, плаче дитина, персонаж мультфільму або будь-яка сцена. Дослідники також застосували оптичні методи розпізнавання символів для розшифровки накладеного на картинку тексту.

Для кожного типу мема необхідно було створити тільки один шаблон, що описує зображення, після чого програмі залишалося проаналізувати накладений на зображення текст. Але описати те, що насправді передає мем, виявилося складніше, ніж думали дослідники. Для деяких картинок вченим вдалося підібрати точний опис, а інші довелося виключити з програми.

Краще видалити? Вчені оцінили додатки для визначення гомосексуальності

Команда також створила платформу для перекладу мемів в звук, а не в текст. Користувачі виконують пошук по звуковий бібліотеці і перетягують елементи в шаблон. Ця система була зроблена для перекладу існуючих мемів і передачі настрою через музику і звукові ефекти. Однією з ключових причин створення такої платформи дослідники назвали те, що просте озвучування опису мемів може “вбити жарт”.

Ще складніше, за словами авторів роботи, впровадити цю технологію в реальний світ. Для цього їм, схоже, доведеться переконати такі великі соціальні мережі, як Twitter і Facebook, додати функцію озвучування мемів в свою платформу. А це дуже непросто.

Comments

Новости