Connect with us

Коррупция

Слідом за Європою Китай відмовився від «брудної» російської нафти

вт, 25/06/2019 — 15:41

Більше десяти танкерів з забрудненої російською нафтою поки так і не доставили партії споживачам.

Танкерні партії російського сорту нафти Urals сумарним обсягом понад 1 млн т вже два місяці не можуть знайти покупців, повідомляє НВ-Бізнес з посиланням на Reuters.

Більше 1 млн т забрудненої Urals все ще подорожує між Європою та Азією в спробах знайти покупців, але переробники по всьому світу відмовляються брати цю сировину. «Я не хочу ризикувати обладнанням заводу заради дешевої нафти», — сказало джерело агентства на одному з НПЗ в Азії.

Більше десяти танкерів з забрудненої російською нафтою поки так і не доставили партії споживачам, а продавцям це коштувало понад $1 млн додаткових витрат за кожен танкер.

Китай, найбільший споживач нафти в світі, був основною надією продавців брудного сировини: розвинена інфраструктура, великі обсяги сховищ і потужність переробки обіцяли зробити країну ідеальним місцем для переробки нафти. Але їх надії не виправдалися.

Близько 800 тис. т забрудненої нафти спочатку попрямували до Азію до китайським покупцям, але більша частина обсягу так і не надійде в Китай.

Як повідомили агентству п’ять джерел у галузі, китайська митниця рекомендувала переробникам не приймати російську нафту з вмістом хлорорганіки більше 10 ppm (0,001%). При цьому вміст хлорорганіки в деяких вантажах, які прямували в Китай, перевищує 200 ppm.

В результаті постачальникам довелося перенаправити обсяги.

Брудну нафту в Європі взяли на переробку лише кілька покупців: іспанська Repsol, шведський Preem і фінська Neste Oil, згідно з даними трейдерів і системи Refinitiv Eikon flows. Весь обсяг прийнятої нафти склав близько 600 тис. т.

Забруднену нафту для переробки потрібно розмішувати десятками партій чистої нафти, що робить цей процес дуже тривалим.

«Ми взяли партію «бруду» на один з наших НПЗ в Європі близько місяця тому, вона досі переробляється і, швидше за все, буде перероблятися ще кілька місяців», — сказав трейдер великої європейської компанії.

На даний момент близько п’яти партій нафти Urals з підвищеним вмістом хлорорганіки залишаються в європейських портах без руху.

Як раніше повідомляли [гучні справи], 19 квітня Белнефтехим повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії. Пізніше стало відомо, що Білорусь тимчасово обмежить поставки нафтопродуктів на експорт у Польщу, Україну і країни Балтії. Пізніше країни ЄС закрила свій ринок для брудної російської нафти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости