Connect with us

Политика

“Продовжимо міжнародну ізоляцію Росії”: ЄС змінює відносини з РФ через агресію в Україні


Євросоюз змінює принципи співпраці з Росією. В ЄС обговорюють майбутні відносини на тлі інтервенції в Україну. Зокрема, йдеться про міжнародну ізоляцію Росії, а також впровадження та виконання санкцій. Також у документі, представленому високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Борреллем міністрам закордонних справ, йдеться про продовження підтримки України, повідомляє СВОБОДА.

Масштабне вторгнення в Україну змусило Євросоюз переглянути відносини з Росією. Поки що вони дотримуються принципів, викладених Федерікою Могеріні, колишнім високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Йшлося переважно про принцип вибіркової взаємодії: Євросоюз підтримував відносини з Москвою у вигідних для нього сферах.

Європа зараз вважає, що майбутні відносини з Росією неможливі без контексту російсько-української війни. Жозеп Боррель представив свій новий документальний фільм. Це тристороння стратегія: зменшення наслідків війни, підтримка України та міжнародна ізоляція Росії.

«Ми продовжимо міжнародну ізоляцію Росії. Ми продовжимо санкції проти російської економіки. Ми готові й надалі посилювати обмежувальні заходи та запобігати участі третіх країн. Особливо ті, які, як відомо, надають зброю та військову підтримку, такі як Іран і Білорусь», – сказав Боррель.

Пріоритетом для європейської дипломатії буде одностайна підтримка України, наприклад, продовження допомоги у відновленні інфраструктури, яка постійно постраждала від російського обстрілу. Ще одним елементом є запуск місії військової допомоги ЄС, де тренується українська армія.

«Якщо ми хочемо прийнятного для України результату, який забезпечить перемогу України як суверенної, незалежної, демократичної держави в Європі, то найкращий спосіб цього досягти – це військова підтримка України. Тому, якщо ми хочемо прийнятного, мирного політичного рішення, ми повинні надати військову підтримку Україні», – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Європа також зіткнеться з Росією в її прагненні використовувати енергію та продовольство для шантажу всього цивілізованого світу.

«Ми є свідками того, як Росія перетворює джерела енергії на зброю. Це має глобальні наслідки. На жаль, ми бачимо те ж саме у сфері безпечності харчових продуктів», – сказала президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

У той же час ЄС продовжуватиме підтримувати громадянське суспільство, правозахисників і незалежні ЗМІ в Росії та за її межами.

«Якщо людям у Росії загрожують через їхні політичні погляди через те, що вони не підтримують дурне рішення Кремля розпочати війну в Україні, ми маємо це враховувати», — сказав Шарль Мішель, президент Ради Європи. Політика.

Росія вже відчуває наслідки своєї політики та агресії проти України. Євросоюз має намір зміцнювати відносини з Центральною Азією і будувати транспортні коридори в регіон в обхід Росії. Генасамблея ООН ухвалила проект резолюції про виплату Росією компенсації Україні. Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила резолюцію про визнання Російської Федерації терористичним режимом. Європарламент планує проголосувати за визнання Росії державою-спонсором тероризму. Засідання призначили на 23 листопада.

Читайте також: Україна в центрі уваги: ​​у Страсбурзі стартувала щорічна сесія Європарламенту

Comments

Новости