Connect with us

Политика

Посилення протиповітряної оборони, постачання нової зброї, підготовка солдатів, союзники збільшують допомогу Україні


Україна отримала понад 20 мільярдів доларів військової допомоги від Сполучених Штатів після російського вторгнення, повідомили в Пентагоні. Країни ЄС також продовжують повідомляти про нову військову допомогу. Італія готується надати Україні системи ППО. Як повідомляє СВОБОДА, також надають інформацію про нові поставки зброї до Іспанії та Німеччини.

США не збираються припиняти підтримку України. У Пентагоні заявили, що це міжнародна місія. Останній пакет військової допомоги на 400 мільйонів доларів включає системи ППО Avenger і ракети Stinger, а також ракети для систем ППО Hawk.

«Ми, Сполучені Штати, зобов’язуємося підтримувати Україну засобами для її захисту стільки, скільки це буде необхідно. Внаслідок цього територія України залишиться недоторканною вільною і незалежною державою. Росія може закінчити цю війну сьогодні. Росія могла б покінчити з цим зараз, але вони цього не зроблять. Вони продовжать цю боротьбу. Наскільки нам відомо, вони продовжуватимуть цю боротьбу до зими, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно під керівництвом президента США та міністра оборони. Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.

Для захисту свого неба Україна передала від Франції зенітні комплекси Crotale, а Іспанія передала ще дві зенітні системи Hawk.

«Ми поставили зенітно-ракетні комплекси, різні генератори та транспортні засоби, продовжимо роботу з постачання матеріалів для законної оборони України. Ми також навчаємо українських військових і приєднаємося до навчальної місії Європейського Союзу, ми створимо навчальний центр у місті Іспанія, якому я рекомендую поїхати в Толедо», – сказав прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Окрім військової та фінансової допомоги, ЄС створив нову військову місію для підготовки 15 тисяч українських військових. Він розпочне роботу наприкінці листопада. Навчальна місія проходитиме в країнах ЄС, і за останні два роки на неї виділено 106 мільйонів євро.

«Її суть у тому, що це постійна програма, яка сприятиме Збройним Силам України у підготовці наших бійців як індивідуально, так і колективно. Це. координація різних військових підрозділів, а також підготовка сил спеціального призначення – це можуть бути Сили спеціальних операцій, Сили Руху Опору та Сили територіальної оборони в складі Руху Опору. Це буде безперервний процес за участю багатьох країн», – зазначив член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України Федір Веніславський.

Під час свого першого візиту до Києва прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак наголосив, що країна посилить протиповітряну оборону України. Вартість нового комплексу ППО становить 50 мільйонів фунтів.

«Поки ваша інфраструктура та будинки зруйновані, ми будемо продовжувати вам допомагати, поки ви будете тиснути на російські сили. Ми також надамо нову допомогу, включаючи 120 спеціальних зенітних установок, а також радіолокаційні станції та військову підготовку», – сказав Сунак.

Уряд Італії готує новий пакет військової допомоги Україні. У нього повинні входити системи ППО SAMP-T і Aspide. Уряд Італії також проситиме парламент затвердити новий закон про військові та цивільні постачання в Україну до 2023 року.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив в інтерв’ю газеті “IL Foglio”: “Італія продовжить постачати зброю, як і раніше, на тих умовах, які ми погодили з нашими атлантичними союзниками та Києвом”.

Канада надасть Україні 500 мільйонів доларів військової допомоги. Про фінансову підтримку також заявили в Норвегії. Він виділить близько 144 мільйонів доларів міжнародному фонду під керівництвом Великобританії. На ці потреби Нідерланди виділять 100 мільйонів євро. А в Литві за кілька днів на безпілотники для ВМС України зібрали понад півмільйона доларів. У Чехії збирають гроші на зенітні установки, які допоможуть збивати безпілотники-камікадзе.

Читайте також: Власне виробництво боєприпасів і зброї від НАТО, флот морських безпілотників та інші проекти – Україна підвищує ефективність ЗСУ (ВІДЕО)

Зазначимо, чеський парламент визнав Росію спонсором тероризму. Рішення прийнято відповідно до резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) від 13 жовтня. За це проголосували всі депутати, крім ультраправих євроскептиків. Таке ж рішення ухвалили багато країн та інституцій Європейського Союзу.

Читайте також: “Продовжимо міжнародну ізоляцію Росії”: ЄС змінює відносини з РФ через агресію в Україні

Comments

Новости