Connect with us

Бизнес

Пенсії в Україні – скільки можна отримати за рік стажу

Рік стажу обійдеться недешево, але оплату можна зробити частинами

В Україні ухвалили законопроєкт, який дозволяє третім особам купувати додаткову страховку. Це дозволяє юридичним і фізичним особам робити персоніфіковані благодійні внески та адресувати їх конкретному пенсіонеру.

Як пояснюється в тексті законопроекту, оприлюдненому прес-службою Кабінету міністрів, такі внески можуть здійснюватися лише на користь українців, інформація про яких є в базі даних системи персоніфікованого обліку.

Зазначимо, що 70% доходу буде виплачуватися пенсіонерам, а решта 30% – на виплати за солідарною системою, тобто всім українським пенсіонерам.

Вартість стажу розраховується за формулою: 22% МЗП множиться на коефіцієнт вартості заміщення заробітної плати та кількість пропущених місяців.

Коефіцієнт для річної пенсії становить 2, для двох років – 1,8, для трьох років – 1,6 і далі зменшується на кілька сотих.

Наприклад, зараз мінімальна зарплата становить 6700 гривень, а 22% цієї суми дорівнює 1474 гривні. Це означає, що при необхідності отримати додатковий рік стажу доведеться платити 2948 гривень на місяць і 35376 гривень на рік.

Оплата можлива частинами або відразу.

Нагадаємо, деякий час тому “Телеграф” писав, скільки страхового стажу потрібно пенсіонерам для виходу на пенсію в 60, 63 або 65 років.

Comments

Новости