Connect with us

Коррупция

Операція «Адміністрація». Переїзд офісу президента – популістський PR-хід

вт, 25/06/2019 — 15:42

Навіщо команда Зеленського просуває дорогущу авантюру.

Урядовий квартал в центрі Києва чекають великі зміни – Зеленський покине Банкову і перебереться в Офіс президента, який влаштують в Українському домі, пише в «Діловій столиці» Денис Сарбей.

Перша розмова про «великому переїзді» відбувся ще в другому турі виборів, коли Зеленський заявив, що не хоче заїжджати в президентський кабінет на Банкову. І збирається не тільки перенести адміністрацію в інше місце, але і скоротити її штат.

«Ми не хочемо бути в цій адміністрації. Я не знаю, де нове місце. Місце повинно бути відкрите. Так, ми дуже хочемо скоротити АП. Я хочу, щоб не було трафіку в Києві. Тому я хочу знайти таке місце біля Києва», — заявив президент.

З того дня ідея «визволення Банкової» почала активно обговорюватися — говорили про її позитиви і негативи, вартості переїзду і скільки на це піде часу і т. д.

На користь переїзду висловлювалося багато досить серйозних аргументів. По-перше, центр Києва давно перевантажений — там постійні затори, мало парковок, президентські кортежі і перекриті вулиці — все це киянам неабияк набридло. Переїзд АП відразу б зняв більшу частину цих проблем за умови винесення президентського офісу за межі столичного центру.

По-друге, сам урядовий квартал — яскравий символ «совка», адже в АП розташовувався ЦК КПУ, а будівлю Кабміну взагалі будували для НКВС — що й казати, аура там не краща. В цьому плані переїзд АП міг би підкреслити її смислове перезавантаження, але при переїзді в новий будинок знову-таки поза центру.

З іншого боку, є й аргументи проти переїзду, що стосуються безпеки глави держави і всіляких технічних складнощів. Тут все зрозуміло навіть неспеціалісту — об’єкти урядового кварталу, включаючи АП — режимні і секретні, напхані дорогими системами безпеки, зв’язку та іншим. Переносити все це в інше місце досить складно, і всі ці нюанси можуть зробити проект по переїзду занадто дорогим — піар-проект Зеленського доведеться оплачувати платникам податків.

Ще після перемоги на виборах Петра Порошенка глава АП Борис Ложкін і Дмитро Шимків теж хотіли переїхати в інше приміщення. Але потім відмовилися від цієї затії — виходило занадто дорого і клопітно. Крім грошей, це час — потрібно оголошувати тендери, вибирати підрядників, з нуля створювати всі комунікації та інфраструктуру.

Знаючи всі за і проти, Зеленський все ж вирішив перенести АП, створивши Офіс президента в Українському домі, а на місці нинішньої адміністрації відкрити великий художній музей. У новому офісі для роботи буде виділено приблизно 8 000 кв. м, на них будуть розташовані робочі місця «опенспейс», актовий зал на 500 осіб і допоміжні приміщення.

Відразу ж після оприлюднення рішення його почали коментувати музейники, і невипадково, адже в Українському домі знаходиться велика частина колекції Музею історії Києва. Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд першим звернув увагу на безглуздість «музейної» ідеї, запропонувавши набагато краще застосування Українського дому. «Колишній Музей Леніна — єдине в центрі столиці велика будівля, побудована з урахуванням музейних вимог до клімат-контролю, контролю вологості, безпеки. Обладнання там, звичайно, допотопний, але його можна легко замінити на сучасне. Це ідеальна локація для національного музею сучасного мистецтва України», — вважає Ройтбурд.

Не стали мовчати і співробітники Музею історії Києва, колекції якого знаходяться в Українському домі на 4 і 5 поверхах. Співробітниця Музею Катерина Липа вважає, що під АП можуть забрати поверхи фондів Музею історії та репетиційну базу ансамблю «Київські солісти». Тут розміщені майже 300 тис. експонатів, і будь-яке переміщення їм зашкодить, а в Києві іншого місця, яке було б пристосоване для зберігання, немає. Невелика будівля на Богдана Хмельницького, де зараз знаходиться основна експозиція музею, ледве вміщує тих, хто має там бути, і з працею вмістить зовсім невелику частину експозиції виставки.

Іншими словами, переїзд Адміністрації, який міг би відбутися для розвантаження столичного центру та зміни «совкового» будівлі на новозбудоване, просто не має сенсу в затвердженому Зеленським варіанті — пробки на Хрещатику та урядовому кварталі залишаться, так і колишній Музей Леніна назвати новим і не «совковим» будівлею неможливо. Крім того, всупереч запевненням глави АП Андрія Богдана, переїзд буде коштувати грошей, і чималих — спеціальної інфраструктури і комунікацій в будівлі на Європейській площі, природно, немає.

Єдина причина, яка могла спонукати Зеленського вирішити питання з переїздом зараз — банальне відволікання уваги суспільства від більш серйозних проблем, яких за неповних два місяці накопичилося вже достатньо. Проковтнуть українці такий дешевий трюк — подивимося.

Денис Сарбей, «Ділова столиця»

Від редакції Grom.
Втім, існує думка, що за всією цією справою стоїть банальне бажання «пиляти» бюджет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Читайте також:
— Олігарх-птахівник Олег Бахматюк «висиджує» прем’єр-міністра для Зеленського
— Михайло Чужмир та інші. Корупційний багаж (екс)голови Конституційного суду
— Цугцванг президента Зеленського: складний вибір між Трампом і Коломойським
— Олег Бахматюк, хуцпа* і «Фінансова ініціатива»

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости