Connect with us

Коррупция

Наживалися на армії. ДБР взялося за шкідників з Київського бронетанкового заводу

пн, 24/06/2019 — 15:50

Державне бюро розслідувань підозрює посадових осіб ДП «Київський бронетанковий завод» привласнення коштів через угоди з ТОВ «Торговий дім «Партсет» з ремонту та закупівлю деталей до бронетранспортерів на суму 9,14 млн. грн.

Про це йдеться в постанові Печерського райсуду Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження № 62019000000000537, відкритого в квітні 2019 року, передають «Наші гроші».

Слідство встановило, що в рамках оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з «КБТЗ» угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА. Для цього, на початку липня 2018 р. завод уклав договір підряду з «Торговим домом «Партсет». Для його виконання під виглядом стендових випробувань був проведений ремонт та косметичне відновлення 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

Через чотири тижні «КБТЗ» підписав з «Торговий дім «Партсет» тепер вже договір поставки комплектуючих до БТР-3ДА на загальну суму 9,14 млн. грн. На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастин та комплектуючих, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме — 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерах.

Слідство стверджує, що крім того, що комплектуючі вже були у використанні, вони ще й не відповідали технічним вимогам і були поставлені за завищеними цінами.

Для переведення грошей в готівку «Торговий дім «Партсет» відобразив у податковій звітності придбання товарів у підприємств з ознаками «транзитності», а саме: ТОВ «ЛКО Груп», ТОВ «Кауса», ТОВ «Дебати», ТОВ «Скрол буд».

У суді слідчий клопотав про доступ до банківських рахунків «ТД «Партсет» в АТ «Райффайзент Банк Аваль» в Києві, і суд це клопотання задовольнив.

З іншого постанови Печерського райсуду Києва відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки «КБТЗ», де знайшло частина комплектуючих, які були закуплені за контрактом з «ТД «Партсет». Зараз це обладнання заарештовано.

«ТД «Партсет» було зареєстровано в Києві у 2015 році як ТОВ «Оптималбуд». Нинішню назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством. Тоді ж її власником став Борис Рожановский, але через кілька тижнів фірму переписали на її нинішнього власника і директора Івана Ніколенко, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 р. керує «КБТЗ» Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод у 2011-2013 роках. За 2018 рік він задекларував 1 030 000 грн. зарплати, готівкою зберігає $30 тис. Також Шкавро задекларував, що позичив у Володимира Махна $150 тис.

У листопаді 2016 р. Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за підозрою, що «КБТЗ» закупило для виготовлення корпусів бронетранспортерів БТР-3ДА сталь низької якості, за яку було сплачено ТОВ «Альфа Техно Імпорт» 57 100 000 грн. Але після жовтня 2017 р. судовий реєстр не містить жодної згадки про дії НАБУ в цій справі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости