Connect with us

Коррупция

Напередодні масової окупації співробітники ФСБ провели обшуки в квартирах Києва

Плануючи захоплення України, російські спецслужби керувалися власними ілюзіями.

В останні дні перед вторгненням в Україну ФСБ Росії почала розсилати інформаторам у Києві зашифровані інструкції. Працівникам Кремля наказали зібрати речі та тікати зі столиці, але зберегти ключі від своїх домівок.

Накази надходили від високопоставлених офіцерів оперативно-розвідувального управління ФСБ. Завдання було зловісне – забезпечити повалення української влади та встановлення проросійського режиму. Як повідомляє ZN.ua, ці повідомлення свідчать про велику впевненість у тому, що сміливий план Росії спрацює, пише “Washington Post” у другому томі про підготовку до агресії Росії проти України. У першій статті циклу розповідалося про те, як США намагаються переконати своїх союзників і президента Володимира Зеленського в намірі Росії розпочати війну. Нова публікація показує, як Росія недооцінила Україну, готуючись до війни.

«Агенти ФСБ були настільки впевнені, що незабаром захоплять владу в Києві, що витратили останні дні перед початком війни, організовуючи поїздки та розставляючи оперативників на квартирах інформаторів», — пише Washington Post.

«Щасливої ​​подорожі!» один офіцер ФСБ, якому довелося їхати в Україну для спостереження за вторгненням, розповів іншому. Про це свідчать перехоплені комунікації. Нічого не вказує на те, що адресат цього побажання знаходиться в Києві.

Ігор Коваленко був серед тих, хто планував приїхати до Києва наприкінці лютого. В Україні цей офіцер ФСБ, як вважають, стежив за кількома українськими політиками та членами уряду, яким платив Кремль протягом багатьох років. Серед них був давній друг Путіна Віктор Медведчук.

Листування Коваленка з підлеглим ФСБ від 18 лютого свідчить, що він мав намір оселитися в квартирі на Оболоні з видом на Дніпро. З перехопленого спілкування зрозуміло, що Коваленко запитував адресу та контакти інформаторів ФСБ, які проживали в цій квартирі. Зрештою мешканців цієї квартири затримали та допитали. Підлеглий Коваленка надіслав адресу та кодове слово для зв’язку з інформаторами, які «працюють в уряді Зеленського», повідомляє Washington Post.

У перші місяці війни плани ФСБ провалилися через виведення російських військ. Серед багатьох секретних матеріалів, зібраних спецслужбами України та інших країн, є повідомлення про підготовку російських спецслужб до вторгнення. Журналісти “Washington Post” отримали доступ до них.

Найважливішим завданням ФСБ було проникнути в усі верстви українського суспільства. Але російській спецслужбі не вдалося ні підірвати роботу українського уряду, ні розпалити проросійський рух, ні усунути від влади Володимира Зеленського. Його аналітики або не змогли оцінити готовність України до опору, або зрозуміли, але не донесли до Володимира Путіна тверезих оцінок.

Знущання над російськими військовими в Україні затьмарили провал ФСБ та інших російських спецслужб. Але деякі офіційні особи сказали газеті, що провал російської розвідки був настільки серйозним, що вплинув майже на кожне рішення Кремля щодо війни.

«Росіяни були далекі від істини. Вони організували цілу військову операцію із захоплення стратегічних об’єктів, які перевищували їхні можливості. Помилка Росії була фундаментальною і стратегічною», – сказав він неназваному офіційному виданню.

Цифри показують, що підрозділ ФСБ, відповідальний за операції в Україні, значно розрісся за кілька місяців до війни. Він спирався на підтримку широкої мережі підкупних агентів в українському силовому апараті. Деякі з них виконували завдання Росії та саботували оборону України. Але інші просто взяли гроші у ФСБ і відмовилися допомагати Кремлю, коли почалися бої. Деякі замітки додають загадковості прорахунків Росії. Для ФСБ були проведені широкі опитування громадської думки, які показали, що переважна більшість українського населення готова протистояти нападу Росії. І сподівання Москви на те, що російських солдатів прославлять як «визволителів», виявилися марними. Але незважаючи на це, ФСБ продовжувала виставляти рожеві оцінки Кремлю і заявляла, що українці будуть раді російській армії та встановленню лояльного до Москви режиму.

«ГРУ та російські військові часто вважали мареннями. Але все почалося з ФСБ. Очікування того, що дорога перед росіянами буде встелена квітами, виникло саме через ФСБ», – зазначив у публікації представник західної розвідки.

Слідуючи цьому помилковому уявленню, ФСБ розробила військовий план, заснований на ідеї швидкого захоплення Києва та повалення уряду протягом декількох днів. Зеленського треба вбити, схопити або вислати з країни. Це мало створити політичний вакуум, який заповнять агенти ФСБ. Один із них навіть дійшов до околиць Києва, але був змушений відступити разом із російськими військами. Тепер, замість того, щоб намагатися встановити новий уряд у Києві, ФСБ має займатися тривожними питаннями про довгу історію операцій Москви проти України та місцезнаходження величезних сум грошей, виділених на їх фінансування.

Плани російських спецслужб, а також боротьба з ними українських спецслужб за підтримки ЦРУ та MI6 є частиною тіньової війни, яка розвивається паралельно з військовою окупацією Росії. Цей конфлікт почався задовго до 24 лютого. І лінія його фронту розмита. У шестимісячній війні жодна зі сторін, здається, не перемогла. Українські спецслужби здобули кілька серйозних перемог. Але при цьому СБУ не змогла очистити свої лави від російських кротів і диверсантів.

Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити найважливіше Телеграм канал.

Comments

Новости