Connect with us

Новини Черкас

Надскладну кардіооперацію провели в Черкасах під час тотального відключення світла


Під час аварійних відключень електроенергії по всій Україні через масові ворожі обстріли, які сталися 23 листопада, черкаські кардіохірурги провели одну з найскладніших операцій на серці в області. Про це повідомили у прес-службі Черкаського обласного кардіологічного центру.

Кардіохірурги успішно прооперували 58-річного пацієнта Василя Труша. Під час семигодинної операції лікарі замінили частину висхідної аорти та клапан. Операція Бенталла є однією з найскладніших в кардіохірургії. Раптове відключення електроенергії ще більше ускладнило це.

Під час операції лікарі діагностували у пацієнта чотирисантиметровий розрив аорти, що є вкрай небезпечним для життя. Пошкоджену ділянку аорти замінили судинним протезом.

Операція Бенталла відбувається при зниженні температури тіла і зупинці серця. Світло зникло лише через 10 хвилин після того, як серце пацієнта почало битися.

– Внаслідок аварійного відключення кардіоцентр, як і вся Черкащина, залишився без світла. Генератор запрацював на повну потужність за кілька хвилин. Апарат штучного кровообігу, який підтримував кровообіг в організмі, спочатку перейшов в аварійний режим і почав працювати від власного акумулятора. Це був дуже хвилюючий момент, який тривав кілька хвилин. Якби наше обладнання було менш сучасним, пацієнт отримав би серйозну шкоду для організму. На щастя, все обійшлося добре, – каже головний кардіохірург Олег Журба.

Наразі стан пацієнта нормальний. Найближчі дні він перебуватиме в реанімації під наглядом лікарів.

Читайте також: Попри повний блекаут: вчора у Черкасах провели дві трансплантації

Підпишіться на наші сторінки в соціальних мережах:



Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://vycherpno.ck.ua/nadskladnu-kardiooperacziyu-provely-v-cherkasah-pid-chas-totalnogo-vidklyuchennya-svitla/

Comments

Новости