Connect with us

Политика

МЗС України вимагає від Росії невідкладно звільнити захоплених моряків

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест із приводу невиконання Російською Федерацією наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та продовження незаконного утримання 24 українських моряків – членів екіпажів військових кораблів “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни-Капу”.

Про це повідомляється на сайті відомства.

Зазначається, що 25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ РФ, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

“Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права. Вимагаємо від Росії без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків”, – йдеться в повідомленні.

Нещодавно адвокат Микола Полозов повідомив, що з 26 червня запускаються інші механізми звільнення українських моряків, захоплених Росією у Керченській протоці.

Источник — uatv.ua

Comments

Новости