Connect with us

Политика

Мир в Україні: як Захід підтримує вимоги Кремля (ВІДЕО)


Польща пропонує виключити Росію з G20 і планує зайняти її місце. Про це заявив заступник міністра культури та національної спадщини Польщі Ярослав Селлін. І хоча Росія номінально залишається серед країн G20, цьогорічна зустріч показала, що після тотальної окупації України країна-окупант стала ізгоєм. Водночас усі учасники саміту підтримали тези виступу президента України Володимира Зеленського, повідомляє СВОБОДА.

«10 кроків до миру» – це серія вимог від України, які Росія має виконати, щоб припинити війну. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на саміті G20. Серед іншого – відновлення територіальної цілісності України, енергетична та продовольча безпека, обмеження цін на російські енергоносії, звільнення всіх ув’язнених і депортованих, виведення російських військ, припинення бойових дій, створення спеціального міжнародного трибуналу та міжнародна компенсація. механізм. Президент Зеленський також говорив про неприпустимість радіаційного та ядерного шантажу Кремля.

«Ядерному шантажу не може бути виправдання. Дякую за роз’яснення, шановна G19, але будь ласка, використовуйте всі свої сили, щоб змусити Росію відмовитися від будь-яких ядерних загроз. Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо і відповідно до Статуту ООН і міжнародного права. Ми не дозволимо Росії чекати, нарощувати свої сили, а потім здійснювати нові теракти та глобальну дестабілізацію. Я впевнений, що зараз необхідно і можливо зупинити руйнівну російську війну», – сказав у своєму виступі президент України Володимир Зеленський.

Світові лідери підтримали позицію українського президента. Наприклад, у Великій Британії готові збільшити підтримку та гарантувати виконання зернових угод.

«Ми заявили, що підтримуємо домовленість за посередництва ООН про продовження поставок зерна в Чорне море. Я радий повідомити, що цей контракт продовжено. Дві третини української пшениці йде в країни, що розвиваються. Це вкрай необхідно перед обличчям голоду, що насувається, і Росія повинна виконати свою частину угоди. Це була моя перша зустріч із президентом Байденом. Ми сповнені рішучості подвоїти нашу підтримку Україні та продовжувати поглиблювати наше співробітництво, в тому числі у сфері енергетичної безпеки», – заявив прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час саміту G20.

Сполучені Штати не бачать прагнення Росії до деескалації, натомість наголошують на масованому обстрілі російськими військовими мирних українських міст під час зустрічі представників G20 в Індонезії.

«Хоча Росія, схоже, почула послання G20 щодо зернової угоди, президент Путін ігнорує глобальні заклики до деескалації, віддаючи перевагу нанесенню десятків ракетних ударів по інфраструктурі, яка забезпечує теплом, водою та електроенергією мільйони людей на території України. . . людей, мирних жителів”, – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

На фоні проукраїнської позиції світових лідерів конструктивної реакції з боку РФ не було. Реалізацію 10 кроків у Кремлі назвали нереалістичною. На думку експертів, провальний виступ російської делегації на саміті G20 є ще одним прикладом дипломатичної поразки окупанта.

«Парламентська асамблея НАТО визнала Російську Федерацію країною-терористом і навіть вимагала створення міжнародного суду. Тож можна сказати, що наші партнери нас чують. Так, звісно, ​​вони розуміють, що, наприклад, війна їм не на руку, але вони також розуміють, що в такому випадку сидіти склавши руки і все стримувати не вийде. Відповідальність та штрафи, компенсації тощо. має бути Росія явно ще не готова до такої розмови», – вважає політолог Ігор Петренко.

Україна також ставить під сумнів участь Росії у G20. Верховна Рада звернулася до G20 з проханням виключити РФ, документ підтримали 310 народних депутатів.

«Згадайте, у нас була G8, але вона стала G7, ну, це була G7+1, тому що Росія там ще була, скажімо так, не вважалася рівноправним партнером, але вони отримали певний формат. У G20 є низка країн, які, скажімо так, не підтримають цю ініціативу. Але в принципі, як сказав президент Зеленський у своєму виступі на G20, ми вже можемо заявити, що це G19, тому що Росія все ще в ізоляції. Хоча офіційно рішення про видворення не приймали, але насправді ніхто не хотів зустрічатися, спілкуватися і якось співпрацювати з російською делегацією», – пояснив ситуацію Ігор Петренко.

Про ізоляцію Росії свідчить і те, що делегація на чолі з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим була змушена залишити саміт G20 до його завершення.

Читайте також: Питання виживання людини на першому місці: У чому універсальність формули миру Зеленського (ВІДЕО)

Comments

Новости