Connect with us

Новини регіону Черкас

Міський голова Смілі розповів про свою поїздку до Литви — ПРОЧЕРК.інфо


На минулій неділі смілянська делегація представників влади у складі трьох осіб: міський голова Сергій Ананко, секретар міської ради Юрій Студанс та депутат міської ради та директор СКАП «Комунальник» Максим Глущенко побували у Литві, а саме у місті-побратимі нашої Смілі – литовському місті Йонава.

Звісно, ​​у смілян з’явилося багато запитань з цього приводу, пише smila-ua.com

Тож четвергову прес-конференцію міський голова одразу розпочав із розповіді про поїздку до Йонави. Сергій Ананко сказав, що їздив туди на запрошення колеги – міської голови Йонаві. Основна мета поїздки – налагодження гуманітарних коридорів. Сміляни поспілкувались з представниками делегацій з інших країн, зокрема Молдови та Грузії, відвідали батьківщини українських біженців та українську діаспору. Побували на литовських комунальних підприємствах та школах, вивчили досвід роботи європейських колег.

2022-07-01-litva

У Йонаві зараз перебуває 400 жінок і дітей, які приїхали з України. Деякі з них винаймають житло, інші мешкають у соціальних центрах. Литовці дуже допомагають та підтримують Україну. Вони зібрали кошти та купили байрактар ​​для потреб ЗСУ. Місто Йонава, як тільки розпочалася війна, перерахувала Смілі фінансову допомогу у розмірі 50 тисяч євро. Також Йонава передала три автомобілі для потреб ЗСУ.

Міський голова вважає, що влада не повинна сидіти на місці. Треба їздити до колег, домовлятися про співпрацю, шукати резерви та будувати плани. Корисним був діалог з литовськими колегами щодо передачі Смілі деяких транспортних засобів для обслуговування міста. Це відбудеться не одразу. Але певні домовленості вже є.

Сергій Ананко особливо підкреслив, що учасники делегації самі за власні кошти сплатили транспортні витрати, проживання та харчування під час поїзда. З міського бюджету вони отримали лише добові, адже поїздка була офіційною і у робочу годину.

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментарИсточник

Comments

Новости