Connect with us

Политика

Міністри оборони країн Північної Європи запевнили, що підтримка України буде продовжена


Міністри оборони країн Північної Європи (Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії та Ісландії) заявили, що продовжуватимуть підтримувати Україну на тлі російської агресії.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі, яка відбулася в Осло у вівторок, передає “Укрінформ”.

«Країни Північної Європи підтримали Україну летальними та нелетальними військовими засобами, гуманітарною та фінансовою допомогою з початку окупації. Ця підтримка триватиме. Ми наполягаємо на підтримці суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України. Ми не дозволимо, щоб ядерна риторика чи агресивні дії Росії вплинули на нашу підтримку України. Країни Північної Європи пожертвували Україні на підтримку оборони загалом близько 1,7 млрд євро», – йдеться у повідомленні.

Міністри зазначають, що втручання Росії в Україну кардинально змінило європейську та світову безпеку. «Їх (російських – ред.) дії спричинили великі людські страждання та руйнування в Україні. Жорстока війна Росії в Україні показала нам, що мир не можна сприймати як належне. Треба тримати курс і посилювати підтримку України, яка захищає свою свободу. Їхня справа – наша справа», – йдеться у повідомленні.

“Укрінформ” повідомляє, що країни Північної Європи звернулися до ООН за допомогою у зборі доказів злочинів РФ проти України.

Comments

Новости