Connect with us

Политика

Мезенцева каже, що проект можуть подати до ЄС до кінця року


Усі наші партнери, які підтримують створення спеціального трибуналу проти російської агресії, і ті, хто підтримуватиме це в майбутньому, як мінімум увійдуть в історію міжнародного права.

Про це заявила голова постійної делегації в ПАРЄ народний депутат України Марія Мезенцева під час відкритої дискусії «Спеціальний міжнародний трибунал для Росії: що варто знати» в «Укрінформі».

«Що стосується цього трибуналу, ми віримо, що він відбудеться. Той, хто підтримує його зараз і в майбутньому, принаймні увійде в історію міжнародного права. Закон, який впав до 24 лютого, але своєю стабільністю ми показали здатність і швидкість реакції після 24 лютого», – сказала Мезенцева.

Він зазначив, що деякі країни-партнери звернулися до нього та його колег з ідеєю створення такого трибуналу африканськими країнами проти деяких європейських країн.

«Ми кажемо: друзі, це подія, злочин – історія про агресію Росії проти України. Це не історія середньовіччя чи історія 19-20 століть, це один випадок, один випадок, агресія Росії проти України». “, – сказав чиновник.

Що стосується створення спецтрибуналу щодо агресії РФ, то, за його словами, “вони рухаються”. Мезенцева висловила думку, що цей трибунал “обов’язково буде”.

«Я також знаю, що Урсула фон дер Ляєн (президент Єврокомісії – прим. ред.) і Жозеф Боррель (верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки – прим. ред.) повинні представити бачення спеціального трибуналу за закритими дверима до кінця. . . Це інформація, яку ми отримали з Брюсселя», – сказав депутат.

Виконавчий директор Центру громадянських свобод, співзасновник ініціативи «Трибунал для Путіна» Олександра Романцова у свою чергу зазначила, що така труба була лише один раз і до того ж безпрецедентна – це був Нюрнберзький трибунал.

За його словами, на жаль, повної заборони справедливої ​​війни як засобу взаємодії між країнами немає.

За словами Романцової, Україні “просто потрібно змінити історію”.

«Ми все ще не самотні, і для нас дуже важливо об’єднати всіх наших партнерів, усіх колег, які бачать безпеку в підтримці принципів демократії та справедливості… Тому Україна зараз активно відновлює наші контакти та позиції співпраці. . з різними країнами», – сказав виконавчий директор.

Він наголосив, що ми маємо зібратися і показати, як це має працювати, тому що цю модель за нас ніхто не створюватиме.

«Усі попередні історичні моделі… не завжди можуть врахувати, що в Україні вже є великий обсяг задокументованих військових злочинів. Там просто небувалий обсяг роботи. Романцова зазначила, що в цьому випадку правозахисні організації, міжнародні слідчі та національна система зіткнулися з унікальною проблемою.

Правозахисник зазначив, що Міжнародний кримінальний суд розглядатиме лише справи великого системного характеру, тому важливим є питання, як бути з усіма іншими тисячами злочинів, які залишилися в Україні.

Як повідомлялося, Україна виступила з ініціативою створити спеціальний трибунал для покарання членів Ради безпеки Росії за злочин агресії проти нашої держави.

Президент Володимир Зеленський на чолі з головою свого офісу Андрієм Єрмаком створив робочу групу, яка займатиметься питанням створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у агресії проти України.

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європейський парламент, Парламентська асамблея НАТО та Парламентська асамблея ОБСЄ.

Київ опрацьовує кілька варіантів створення спецтрибуналу, один з яких базується на домовленості між Україною та ООН, який міг би прийняти відповідну резолюцію.

Comments

Новости