Connect with us

Политика

Макрон підтримує направлення місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС


Президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський обговорили умови відправки місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізьку АЕС.

Як повідомляє Укрінформ, про це, як повідомляє Єлисейський палац, йшлося під час сьогоднішньої телефонної розмови лідерів двох країн.

Зазначимо, Макрон висловив стурбованість загрозою присутності та дій російських збройних сил в ДНЯЗ, ситуацією з безпекою на ядерних об’єктах України в умовах триваючих військових конфліктів і попросив вивести звідти російські збройні сили. . .

“Він висловив підтримку пропозиції генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії щодо якнайшвидшого розміщення місії, і обидва президенти обговорили умови такої місії”, – йдеться в повідомленні.

Президенти також обговорили експорт українського зерна, який є важливим для світової продовольчої безпеки. «Я вітаю продовження угоди, яка дозволяє експорт зерна морем з Одеського порту, і я вітаю відправлення сьогодні вранці першого гуманітарного судна, зафрахтованого ООН для транспортування зерна на африканський континент. де потреби особливо гострі», – йдеться у повідомленні.

Франція також продовжує підтримувати європейські «шляхи солідарності» для експорту українського зерна автомобільним та річковим транспортом. Повідомляється, що це дозволило експорту досягти 2,8 млн тонн у липні, і цей темп прискорюється.

Як повідомляє Укрінформ, ЗАЕС є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Вона була захоплена російською армією 4 березня, і відтоді росіяни розмістили на станції військову техніку та боєприпаси, тероризуючи особовий склад та обстрілюючи навколо.

Comments

Новости