Connect with us

Наука

Китайські вчені представили новий метод визначення віку складних відкладень

Дослідники з Університету Ланьчжоу та Інституту солоного озера Цінхай Академії наук Китаю зробили новий прорив у датуванні люмінесценції.

Про це повідомляє агентство “Сіньхуа”, передає агентство “Укрінформ”.

Запропонований ними метод призначений для визначення віку складних відкладень у посушливих регіонах, що часто є проблемою для геологів.

Оптично стимульована люмінесценція (OSL) є одним із методів люмінесцентного датування, який використовується для визначення того, як довго мінеральні зерна востаннє піддавалися сонячному світлу чи нагріванню. Метод OSL широко використовується, але не завжди підходить для визначення віку складних відкладень.

За словами Лі Гоцяна, професора Інституту ресурсів і навколишнього середовища Ланьчжоуського університету, група вчених витратила 7 років на розробку інноваційного методу та перевірила його ефективність.

Використовуючи поєднання нового методу OSL і радіовуглецевого датування, дослідники визначили вік пролювіальних відкладень на археологічній ділянці Шалунка в окрузі Хуалун, провінція Цінхай.

Після порівняльного аналізу результати були такими ж.

Як повідомляє Укрінформ, дослідники Інституту метану при Міністерстві сільського господарства та сільських справ КНР виявили одноклітинні мікроорганізми, які отримують енергію шляхом окислення воскоподібних вуглеводнів.

Фото: Xinhua

Comments

Новости