Connect with us

Бизнес

Курс долара в Україні залишатиметься стабільним до кінця листопада 2022 року, вважає Герман Марченко

Курс долара до кінця місяця збережеться на рівні 41 грн/дол

Ситуація на валютному ринку в останній тиждень листопада не принесе українцям нових сюрпризів. Швидше за все, курс залишиться стабільним.

Таким чином, до кінця листопада курс долара в Україні збережеться на рівні 41 грн/дол. Проте з наступного місяця валюта може почати дорожчати. Однак різких стрибків не очікується, ріст долара буде плавним. Про це “Обозревателю” повідомив директор фінансового департаменту Комінбанку Герман Марченко.

«Досвід останніх тижнів дозволяє зробити висновок, що до кінця листопада курс долара триматиметься на рівні 41 грн/дол. Проте в першій половині грудня є ймовірність, що долар трохи подорожчає і досягне 41-42 грн/долар приблизно на 2,-3%, ближче до Нового року курс може зрости на 1- ще 2. 42-43% порівняно з листопадом. Загалом із настанням зими курс може зрости на 3-4% порівняно з осіннім періодом», – зазначив Герман Марченко.

Експерт також зазначив, що зміна курсу пов’язана з сезонним фактором. У грудні долар з кожним роком дорожчає. Не виключено зростання попиту на готівку перед Новим роком через бюджетні виплати.

Марченко підкреслив, що курс долара в листопаді залежить від двох факторів: військового (ситуація на фронті) і попиту (надмірний попит на валюту викликає зростання курсу).

За даними Мінфіну, 21 листопада середній курс валют в українських банках становить 40 грн (купівля) і 40,50 грн (продаж). Курс Нацбанку становить 36,56. На чорному ринку 1 долар США купували за 40,15 грн, а продавали – за 40,30 грн.

курс долара, Україна, Мінфін

Нагадаємо, експерти озвучили, що буде з доларом на початку 2023 року. За їх словами, турбулентності на ринку не очікується.

Comments

Новости