Connect with us

Коррупция

Як Рамзан Кадиров рятується від підданих в українському пеклі

… і «кидають» їх за гроші.

Бійці чеченських батальйонів стали найбільш медійними фігурами війни в Україні – хто мимоволі (як солдат Ахмат Очур-Суге Монгуш, який катував українського полоненого в камері), а хто цілком свідомо, як Руслан Гереїмов, який убив Нємцов на очах у своїх поранених, очолив найманців Кадирова в Україні він робив і транслював усі свої пригоди в соцмережі. Рамзан Кадиров намагається зобразити своїх солдатів російськими патріотами, які охоче та якісно виконують свої бойові завдання, але насправді їх вербують або силоміць (як покарання за різні порушення закону), або за гроші (обіцяють, але часто не роблять). платити) як найманці. . з різних регіонів, погано споряджені для справжніх бойових завдань, але старанно знімають і викладають відео в стилі «Рембо», часто далеко від справжньої лінії фронту. Домашні напарники, які воювали в кадировських військах, кажуть, що в армії з ними ставляться як з гарматним м’ясом, а тих, хто хоче дезертирувати, вбивають або катують – наприклад, забивають анус пінополіуретаном.

Одиниці Tik Tok

Жодна російська військова частина не має стільки операторів, як армія Кадирова. Професійні оператори, які працюють на дві камери, щодня знімають «переможні» репортажі Кадирова. Війська Кадирова відрізняються дорогою технікою, брутальністю і яскравими вигуками «Ахмат-Сила». Навіть під обстрілом кожен кадировчук, на якого спрямована камера, зобов’язаний дивитися обличчям до свого короля з упевненістю, що його наказ буде виконано. За самозакоханість і невгамовну пристрасть до соцмереж сім’ю Кадирова прозвали “військами тік-ток”. Багато з цих відео є постановочними, де солдати Гадирова або вибивають вікна порожньої багатоповерхівки і відкривають вогонь, або якось стріляють по залізниці, або «рятують» мирних жителів з підвалу, куди їх зганяють. .

Насправді найманці Кадирова погано пристосовані до реальних бойових дій, у них немає ні важкої техніки, ні артилерії, не кажучи вже про авіацію, тому їм нічого не залишається, як заходити на вже окуповані території і тероризувати мирне населення. Нещодавня сенсаційна історія про те, як садист Монгуш із батальйону «Ахмат» катував на камеру українського полоненого — лише один із прикладів, адже Кадирові були причетні до багатьох військових злочинів, наприклад до Буча. Оскільки вони абсолютно не готові до справжньої війни, самі часто несуть великі втрати, наприклад, у перші дні окупації України їхню колону атакували війська Байрактару, після чого загинули кілька десятків чеченських найманців.

Про «вади» Кадировичів також розповідає місцеве телебачення, їх знімає вся знімальна група ЧГТРКТ. У мережі можна знайти багато перехоплених телефонних розмов чеченського лідера. На аудіозаписі телефонної розмови міністра інформації Чечні Ахмеда Дудаєва (двоюрідного брата Владислава Суркова) і прес-секретаря російського Університету спецназу Нуріда Епієва чутно, як вони обговорюють, як обманювати журналістів і як спілкуватися. «вони взяли місто».

Навіть з російського боку сумнівалися в готовності кадировців воювати. У такому дусі, наприклад, висловився командир батальйону МВС невизнаної ДНР “Восток” Олександр Ходаковський. Він не тільки недооцінив дії кадировців, але й сказав, що вони корисні лише для операцій другої та третьої лінії, тобто зачистки окупованих територій і перевірки документів. Після заяви Ходаковського з ним зустрівся депутат Держдуми і двоюрідний брат Кадирова Адам Делімчанов. Ходаковському вдалося уникнути долі публічно вибачитися перед главою Чечні. Інша форма вибачень — пояснення — ймовірно, була близькою до його рангу. «Свої необачні слова командир батальйону пояснив участю чеченських бійців у спецоперації в Україні. Виявляється, свої припущення він будував на основі неправдивої інформації. Але тепер я бачу наших воїнів у бою, Олександре [Ходаковский] вони особисто впевнені в їх високому професіоналізмі», – написав глава Чечні в Telegram-каналі.

Один із тих, хто розв’язав війну на Донбасі у 2014 році, Ігор Гіркін (Стрєлков), сам колишній міністр оборони ДНР, виступив і продовжує різко критикувати. Він регулярно і з ненавистю розповідає про те, як погано воював Гадиров. В одному з останніх викриттів Гіркін аналізує відео, на якому боєць стріляє з гранати, стоячи просто неба та не дотримуючись усіх заходів безпеки. Він зазначив, що в реальному бою чеченський боєць буде збитий з імовірністю 70%.

Не Джихад

Кадирови – найбільш високооплачуваний контингент в Чечні. Влада готова платити величезні гроші, щоб люди погодилися воювати проти України. Ні в першій, ні в другій чеченській війні сепаратистський уряд Ічкерії не давав грошей ополченцям, але охочим воювати за цю ідею не було кінця. На відміну від іхкерівців, кадировці не поспішають воювати і йдуть в Україну через обіцяні гроші. Але не всі отримують те, що обіцяють. Так, кілька бійців, які повернулися з України, опублікували відкрите відеозвернення, в якому поскаржилися, що їм відмовляють у соціальній допомозі та лікуванні.

Він намагається переконати кадировців у правильності війни в Україні з точки зору ісламу. Так, муфтій Чечні Салач Межієв і деякі кадировські теологи визнали, що участь у війні проти України є джихадом (справедливою війною). Сам Кадиров часто каже, що українська війна – це священний обов’язок усіх мусульман і всі мусульмани повинні радіти там померти (але він чомусь нікого з рідних воювати не відправив). У Чечні, схоже, не дуже вірили в справедливість війни в Україні, родичі загиблих не пишуть під фотографіями загиблих побажань мучеників, хочуть прощення всіх гріхів. Епітафія, написана після його смерті, є дуже важливим моментом для мусульман.

У телефонному режимі рідні бійців просять не ризикувати їхнім життям. “Це не наша війна і вона нам не потрібна”, – сказав він. Кадировці у відповідь із захопленням розповідають про українську армію. За їхніми словами, українці дуже сильно воюють і їм навіть не дають спокою. І буквально вся чеченська армія каже, що вона стоїть позаду інших російських частин.

Ви не заробите великих грошей

За словами одного з джерел The Insider, бійцям полку Кадирова за участь у бойових діях пообіцяли 600 тисяч рублів – 300 тисяч рублів від Міноборони і 300 тисяч рублів від Рамзана Кадирова. Перший транш – 300 тисяч рублів – видають волонтерам готівкою перед відправкою, тож деякі бійці з цими грошима їдуть прямо в зону бойових дій. На таку ж суму закуповується обладнання. За словами одного з учасників зустрічі, гроші надходять безпосередньо з фонду Ахмата Кадирова. За даними іншого джерела, близького до силовиків, кошти фонду поповнюються за рахунок збору з підприємців і примусових відрахувань з держслужбовців.

Всі джерела стверджують, що добровольців забирають на війну без досвіду участі в бойових діях, вони навіть не зобов’язані служити в армії. Навчання триває тиждень, протягом якого новобранці мають час на загальні пояснення, як стріляти з автомата та заряджати магазин. Тільки форму дають, а про охорону кажуть: «В бою дістанеш». Згідно з джерелами, деякі дійсно беруть броню у мертвих і купують її собі. Ці слова підтверджують і спостереження – на фото та відео батальйону «Ахмат» видно, що більшість із них мають «чашкове» спорядження.

Групи складаються в середньому з 200 осіб. Бійців Кадирова після так званої підготовки на літаку відправляють у Ростов-на-Дону, звідти автобусами везуть на передову на Донбасі, а потім уже кидають на передову.

Втікачам дали наказ «на нуль». Інтерв’юери кажуть, що деяким з тих, хто відмовився битися, заливали в задній прохід пінополіуретан. Джерела стверджують, що за кожного вбитого чи полоненого українця бійці Кадирова мали отримувати премію, але насправді цих грошей ніхто не отримав. Така ж ситуація і з преміями за травми – обіцяють 3 мільйони рублів, але насправді їх ніхто не отримує. Часто поранених просто загортають і відправляють на фронт, а якщо вони відмовляться, чекає покарання.

Взагалі до числа силових структур, які зазвичай іменують словом «кадирівці», входять зовсім інші підрозділи: приватна служба охорони МВС Чечні («нафтовий» полк), полк спеціального призначення МВС ЧР («Нафтовий»). МВС Російської Федерації. Внутрішні справи. Чечня, полк імені Ахмат-Хаджи Кадирова, колишні батальйони «Північ» (бійців якого визнали винними у вбивстві Бориса Нємцова) і «Південь», підпорядковані Росгвардії, СОБР «Терек», дві спецроти в. колишня 42-а мотострілецька дивізія, охорона. командування роти, ОМОН МВС Чехії, особиста охорона Рамзана Кадирова (500-700 осіб) і високопоставлених представників Чечні. Всього Кадирових, за різними оцінками, 18-20 тисяч, але в Україну поїхала дуже мала частина. За інформацією Міністерства оборони України, з березня до кінця травня для проходження служби в Чечні було направлено 2,5 тисячі найманців. При цьому, якщо перші об’єднання були створені з чеченців, то з квітня в них стали брати участь жителі всіх регіонів Росії – від Москви до Калмикії.

Йти на війну із загрозою помсти

Оскільки кадирівці не намагаються вступити у війну з Україною навіть за гроші, влада намагається змусити їх воювати силою. Зараз у Чечні будь-якого юнака можуть відправити служити на кілька днів. Він просто сів за кермо напідпитку. У разі відмови погрожують фізичною розправою. Серед полонених також залучають волонтерів. Є випадок, коли колишнього бійця змусили піти на війну і погрожували знищити сім’ю.

Чеченські блогери стверджують, що армія часто надсилає їм відгуки про бота, який змушує їх воювати з Україною. Найбільше їх цікавить, як перетнути лінію фронту і здатися українцям.

Поки що є лише один офіційно підтверджений факт захоплення Кадировіта. На відео допиту чеченська армія шкодує про свої дії та говорить про декадентські настрої серед своїх однополчан. Однак, на думку деяких експертів, випадків захоплення чеченською армією набагато більше, які просто не розголошуються. Можливо, тому, що громадяни Кадирова є цінним товаром для обміну, а Кадиров неодноразово готовий передавати полонених українських військових. Але такий вигідний для України обмін відбувається лише на неформальному рівні.

Боротьба за «купівлю Кадирова».

Рамзан Кадиров за багато років глави Чечні фізично знищив багатьох своїх особистих ворогів і критиків. Він не прощає зрад і жорстоко поводиться з незгодними з ним. Зараз Кадиров змінив тактику і просто посилає винних воювати проти України.

Наприкінці березня Кадиров відправив в Україну колишнього заступника глави МВС Чечні Апті Алаудінова. Кілька років тому колишнього міліціонера звільнили і вигнали з найближчого оточення. Його звинуватили в участі в змові проти Кадирова або симпатії до нього. У цій справі також був затриманий мер Аргуна Мовсар Темірбаєв. Через кілька днів після звільнення з неофіційного ув’язнення в колоніальному поселенні №3 Темірбаєв впав в обрив на своїй машині. Апті Алаудінов утік із легкого страху, і тепер йому мають пробачити його героїзм в Україні.

Кілька років тому в Чечні потрапив у немилість і колишній імам Магомед Читанаєв, відомий своїми радикальними проповідями проти ворогів Кадирова. За словами опозиційного блогера Хасана Чалітова, Хитанаєва також відправили в Україну і незабаром схопили. Таким чином, війна стала для Кадирова не лише можливістю продемонструвати Кремлю свою силу та важливість, а й способом зміцнити свою владу в республіці та, нарешті, почати дії проти своїх ворогів.

Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити найважливіше Телеграм канал.

Comments

Новости