Connect with us

Политика

“Гроші перемагають розум”: аналітик озвучив наслідки можливого повернення Росії в ПАРЄ

Сьогоднішня ситуація в ПАРЄ може мати негативні наслідки для Мінського та Нормандського форматів переговорів.

Про це в інтерв’ю UATV заявив політолог Олександр Курбан.

“Обвал у горах може початися з маленького камінчика. Здавалося б, можливість повернення Росії в ПАРЄ – маленький камінчик, на який можна не звернути увагу. Але він може відкрити прецедент, за ним можуть посипатися інші речі. Європі сьогодні вигідно співпрацювати з Росією – дешева нафта, газ, плюс безмірні російські споживчі ринки, куди європейські виробники завжди мріяли зайти. В даному випадку гроші перемагають розум”, – каже гість студії.

У цьому контексті аналітик нагадав, що з Росією не можна працювати цивілізованими методами.

“Я останні кілька днів спілкувався з колегами, європейськими журналістами і так далі. Найчастіше звучав такий аргумент, що 32,5 мільйона євро (внесок РФ за участь в ПАРЄ) – це досить вагомий аргумент для того, щоб повернути Росію в ПАРЄ. Європейці – люди досить меркантильні, вони вміють рахувати свої гроші, тому розроблена така схема: ми Росію повертаємо, отримуємо ці гроші, але будемо тримати її в “залізних руках”, але народ просто елементарних речей не розуміє – з Росією не можна працювати цивілізованими парламентськими методами, тому що вона завжди буде діяти за схемою асиметричної війни, бити по слабких місцях, робити абсолютно непередбачувані дії. Таким чином, ця спроба з самого початку приречена на провал”, – зазначив Курбан.

Також гість студії висловився про те, чи може ситуація в ПАРЄ нести нормалізацію відносин Європа-Росія.

“Досить складна ситуація. Європа ніколи повністю не довіряла Америці, так само, як і Америка не довіряла Європі. США рветься на європейський ринок газу, нафти. Європа шукає альтернативи, тому вона і не дотискує Росію до кінця, тому що РФ – певна альтернатива проти американської економічної інтервенції в Європу. Виходить такий складний розклад, ми опинилися між цими трьома вогнями, ми заручники цієї ситуації. Я дуже радий, що у нас така професійна делегація в ПАРЄ, яка досить багато зробила для України. Наш дипломатичний фронт не менш важливий, ніж той, який проходить на Донбасі. На дипломатичному фронті останні 5 років ми переважно перемагали. Ця ситуація може бути першою істотною, локальною, але поразкою України”, – сказав аналітик.

“В якій ситуації зараз перебуває наша міжнародна політика? – запитав журналіст.

“Поки ті кадри, які були введені, і які працювали останні кілька років, тримають оборону. Ми бачимо і дипломатичні демарші, і виступ Ар’єва (Володимир Ар’єв, очільник делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, – ред.), й інших наших представників. Олена Зеркаль (заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції. – ред.) досить серйозно б’ється на всіх трибуналах. Наша команда стоїть там на смерть. Тепер дуже б хотілося, щоб з боку нової влади була підтримка”, – зазначив експерт.

“Після того, що сталося, чи може Парламентська асамблея втратити довіру як орган?” – запитав журналіст у гостя студії.

“Безумовно. Репутаційні втрати на неї чекатиме досить серйозні, жорсткі. ПАРЄ втратить роль арбітра в європейському масштабі. Країни, такі як Росія та Білорусь, зрозуміють, що Європу можна “кинути”, – висловився Курбан.

Телеверсію інтерв’ю з Олександром Курбаном дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 26 червня о 21:00.

Анастасія ДЯДЮША, UATV

Источник — uatv.ua

Comments

Новости