Connect with us

Бизнес

Фонд TECHİIA пов’язаний з букмекерською конторою 1XBET – дослідження

Робота фонду викликає багато питань.

Заява засновників фонду TECHIIA (TECHIA) Олега Крота та Юрія Лазебникова про те, що з 24 лютого вони надали ЗСУ 60 мільйонів доларів, викликала спочатку позитивний резонанс.

Однак розслідування Forbes Україна швидко показало, що заявлена ​​сума виглядає підозрілою, але ще більш дивним було те, що український IT-холдинг TECHIIA міг бути напряму пов’язаний з російським букмекерським бізнесом у вигляді 1XBET.

Керівники останнього розшукуються в РФ за ухилення від сплати податків і, за даними ЗМІ, їм було б дуже корисно вийти на український ринок азартних ігор.

TECHIIA і 1XBET – що між ними спільного

За словами Прямого, керівником схеми спочатку мав бути куратор Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) Борис Баум.

Але врешті нібито почали торгувати через IT-холдинг TECHIIA. До 21 березня 2020 року директором ТОВ «Ме-Естейт» був один із засновників Юрій Лазебніков. До цього компанію очолював Сергій Ципін, власник ТОВ «Твоя Бекумерська Компанія» (ТБК), офіційного представника російської букмекерської контори 1XBET.

У березні TBC отримала ліцензію на проведення азартних ігор в Україні, тоді ж фонд TECHIIA почав надавати допомогу Збройним Силам України. Про масштабну допомогу країні фонд заявив наприкінці серпня, 6 вересня, коли CRAil обговорював питання про позбавлення ліцензії ТБК. Такі збіги.

Крім того, на сайті WePlay, яка є однією з 20 компаній, створених засновниками TECHIIA і входять до однойменного холдингу, повідомляється, що 1XBET є партнером кіберспортивних турнірів WePlay протягом 2021 року. Засновники холдингу визнали факт співпраці, але зазначили, що цей період був надзвичайно коротким.

Сім’я і бізнес – як родичі поєднали TECHIA і 1XBET

Проте виявилося, що родинні зв’язки завжди були найтіснішими, а такі зв’язки є у «ТЕХІЯ» та ТОВ «БЦ Твоя».

За інформацією того ж «Прямого», керівником юридичного відділу холдингу TECHIIA Романом Родіним є Олександр Родін, директор ТОВ «Твоя Букмекерська Компанія» (ТБК), офіційного представника російської букмекерської контори 1XBET. За словами журналістів, вони рідні брати.

Це будинок Олександра Родіна та Романа Родіна в Києві, вулиця Леоніда Першотравневого, 3, кв. 7.

На сторінці дружини Олександра Родіна Діани Шаповалової є фото, зроблене в 2019 році, разом з Романом Родіним і його дружиною, сестрою Діани Валерією. Однак доступ до даних сторінки наразі закрито після публікації ЗМІ, але є скріншот цього повідомлення.

Сама Діана Шаповалова працює в одній з компаній TECHIIA – WePlay Holding.

Сама TECHIIA заперечує можливість зв’язку між компанією та ТОВ «Твоя букмекерська компанія» через братів і сестер, які у них працюють, тим більше, що самого директора TBC Олександра Родена на фото немає, заява про зв’язок Діани з ним є вигадка ЗМІ. .

«Олександру бачила лише на зустрічах із родиною сестри. Ми не в стосунках і ніколи не були. На сімейних зборах я запитую про стан моїх молодших братів і сестер, хто в садку, в школі. Автори тексту з цієї точки зору дивують – вони мріють про стосунки двох сестер і двох братів», – цитує Діану Шаповалову прес-служба TECHIIA.

Зазначимо, що діяльність фонду TECHIIA викликає багато питань, зокрема щодо зв’язку з керівником управління «І» СБУ Артемом Шило, який нібито допомагав ТОВ «ТБК», та нібито ухилення від сплати податків.

Comments

Новости