Connect with us

Наука

Facebook почне тестувати наскрізне шифрування в Messenger за замовчуванням

Facebook оголосив, що почне тестувати наскрізне шифрування як налаштування за замовчуванням для деяких користувачів Messenger на Android та iOS.

Як повідомляє газета “The Guardian”, на такий крок компанія пішла після того, як зіткнулася з негативною реакцією користувачів через передачу повідомлень у Департамент поліції штату Небраска, передає Укрінформ.

Це допомогло призвести до звинувачень у незаконних абортах проти підлітка та її матері. У червні детектив поліції Норфолка попросив у Facebook «список друзів із контактною інформацією профілю матері підлітка, повідомленнями на стіні та ідентифікаторами Facebook». Правоохоронні органи також надіслали запит на всі його фотографії та особисті повідомлення.

Кількість даних користувачів, які потрапили у Facebook, невідома, але приватні повідомлення між жінками, які обговорювали, як отримати таблетки для переривання вагітності, були передані поліції.

Щоб уникнути неочікуваних проблем, користувачі Facebook Messenger повинні погодитися на наскрізне шифрування (E2E) своїх повідомлень, механізм, який теоретично дозволяє лише відправнику та отримувачу отримати доступ до вмісту повідомлення.

Представник Facebook Алекс Дзезан заявив у четвер, що шифрування E2E складно реалізувати, і поки що тестування було обмежено кількома сотнями користувачів, щоб компанія могла переконатися, що система працює належним чином.

Він також зазначив, що цей крок “не є відповіддю на будь-який запит правоохоронних органів”.

Meta, материнська компанія Facebook, заявила, що планує проводити тестування протягом кількох місяців. Раніше компанія оголосила про плани стандартизувати шифрування E2E у 2022 році, але пізніше перенесла цю дату на 2023 рік.

Comments

Новости