Connect with us

Новини Черкас

«Думаю, що з березня породіллі будуть отримувати 25 тисяч з міського бюджету» — ПРОЧЕРК.інфо


Виконавчий комітет Черкаської міської ради він пройшов проект рішення міської ради про виплату одноразової грошової допомоги сім’ям при народженні дитини. Раніше родини отримували пакунок малюка при народженні дитини.

Керівництво міста планує надати фінансову допомогу з бюджету Черкас у розмірі 25 тисяч гривень на підтримку батьків, які народять дітей під час війни. Кошти отримають ті, хто народить 1 січня 2023 року.

Детальніше про програму допомоги породіллям розпитали міського голову Черкас Анатолія Бондаренка.

36880788_276651289579916_9063394714216038400_n

На якому етапі впровадження зараз?

– Програму вже підтримали відповідні структурні підрозділи, зокрема й представники Черкаської міської ради. Залишилося організувати процедуру отримання цих коштів, зараз ми розробляємо механізм. Думаю, це буде суттєва підтримка для молодих сімей, які народжують дітей у воєнний час.

Коли майбутні мами зможуть отримати ці кошти?

– Думаю, в березні отримають.

Який порядок отримання коштів?

– Після завершення розробки цього порядку громадяни зможуть ознайомитися з ним в департаменті соціальної політики до отримання коштів. Це буде найпростіша процедура, адже породіллі вже збирають багато документів, щоб отримати допомогу. Думаю, документи будуть максимально наближені до тих, які подають мами для отримання державної допомоги, плюс, можливо, довідка про реєстрацію за місцем проживання.

Чому минулого березня не було прийнято таке рішення, щоб допомогти молодій семерціварення на початку повного місяцязштаб вторгнення?

– Такої ініціативи не було і коштів не вистачало, тому що вони були використані відповідно до бюджетних призначень на 2022 рік. Сьогодні у нас достатньо коштів, щоб допомогти матерям.

Чи не отримають матері, які народили минулого року, доплати в розмірі отриманої допомоги?

– Немає. Закон і будь-які рішення не мають зворотної сили, тому ми не можемо здійснити додаткові виплати за 2022 рік.

На скільки дітей розрахований бюджет на 2023 рік?

– Ми очікуємо великого зростання народжуваності в місті Черкаси і хочемо якомога більше новонароджених.

Анастасія Бут

реклама


Додаткові матеріали по темі:


додати коментарЩоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://procherk.info/news/7-cherkassy/108182-bondarenko-dumaju-scho-z-bereznja-porodilli-budut-otrimuvati-25-tisjach-z-miskogo-bjudzhetu

Comments

Новости