Connect with us

Политика

Довгостроковою метою України залишається членство в НАТО – Єрмак


Довгострокова мета України – членство в НАТО, але до того часу Україна потребує гарантій безпеки від своїх союзників.

Про це в колонці для The Guardian і у своєму Telegram-каналі заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак, передає Укрінформ.

“Довгостроковою метою нашої країни залишається членство в НАТО, але нам потрібні юридично обов’язкові гарантії від наших союзників щодо надання зброї, обміну розвідданими, підтримки нашої оборонної промисловості та економічної ефективності”, – сказав Єрмак.

Він підкреслив, що з Будапештським меморандумом вже є невдалий досвід, його формулювання не витримали випробування часом і амбіціями Росії, а фактично помилки минулого загрожували безпеці всього світу.

Тому, за словами керівника Офісу президента, зараз важливо підготувати реальні гарантії безпеки України та глобальної безпеки.

«Це в інтересах України та країн світу. Ці гарантії можуть стати одним із стовпів світового порядку», – сказав він.

Єрмак також підкреслив, що немає такої мирної угоди, яку Росія підпише і дотримає свого слова.

«Враховуючи дії Російської Федерації в Сирії та її поведінку після захоплення Криму, має бути зрозуміло, що Росія використовує мирні переговори як відволікаючий фактор і пастку, а не намагається знайти компромісне рішення», – заявили в Офісі президента. у своїй заяві. переконаний.

За його словами, спеціально створена міжнародна група з безпеки найближчим часом планує надати рекомендації світовій спільноті.

“Гарантії не працюють, гарантії потрібні, тому що це можливість для колективного Заходу протистояти варварським амбіціям Росії”, – підкреслив Єрмак.

Як повідомлялося, 1 липня відбулося перше засідання дорадчої групи з питань розвитку гарантій безпеки України. Співголовами групи є глава Офісу президента Андрій Єрмак і колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Фото: OP

Comments

Новости