Connect with us

Политика

Данілов звинуватив нардепів у затягуванні ухвалення закону про відомство санкційної політики.


Парламент давно мав ухвалити закон, згідно з яким запрацює Офіс політики санкцій в Україні. Водночас, комусь невигідно заводити цей інститут.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи створення департаменту санкційної політики в ефірі телеканалу “Радіо НВ”, передає “Укрінформ”.

«Про створення офісу ми почали говорити за 6 місяців до спілкування (на момент запису інтерв’ю – лінія.). Всі ці пункти на той час опрацьовували 39 інституцій, але коли починається момент рішення, комусь дуже цікаво і зручно займатися такими справами, щоб цей відділ не працював, цього закону не було… Наші законодавці вже давно повинні були прийняти цей закон, але, на жаль, ніхто його не виконав, оскільки вони не є, вони нікому не звітують, на сьогодні такого закону немає. Країні обов’язково потрібен санкційний орган», – наголосив Данілов.

Він додав, що під час війни парламент має працювати 24 години на добу, щоб ухвалювати важливі для країни закони. Зокрема, з метою гармонізації українського законодавства з європейським.

Як повідомляв “Укрінформ”, 6 серпня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 серпня “Про застосування галузевих спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів” . проти Російської Федерації (санкції)».

8 серпня в Раді національної безпеки і оборони України було запропоновано створити Департамент санкційної політики. У понеділок, 8 серпня, Урядовий комітет у режимі онлайн розглянув питання, що виникли під час розробки законопроекту “Про засади санкційної політики України”. Законопроект містить низку важливих новацій, зокрема перелік та повноваження суб’єктів у сфері санкційної політики, суб’єктів, які вносять пропозиції щодо застосування, зміни чи скасування санкцій, порядок регулювання санкцій тощо.

Відповідно до закону, Бюро санкційної політики є робочим органом РНБО, який координуватиме діяльність відомств, що реалізують санкційну політику України.

Бюро, зокрема, розглядатиме пропозиції щодо застосування санкцій відповідно до концептуальних підходів, напрямів і дій у сфері санкційної політики України, визначених РНБО.

Учасники засідання підтримали пропозицію найближчим часом направити законопроект на розгляд уряду. Після цього його буде направлено до Верховної Ради України.

Comments

Новости