Connect with us

Новини Черкас

«Черкаси – твоє місто»: в обласному центрі відкрили єдиний соціально-інтеграційний хаб


В обласному центрі запрацював єдиний центр соціальної інтеграції «Черкаси – твоє місто». Його відкрили з ініціативи міського голови у приміщенні колишнього комітету самоорганізації населення «Лісовий». Мета центру – об’єднати внутрішньо переміщених осіб, які знайшли притулок у Черкасах, допомогти їм адаптуватися та соціалізуватись у нашій громаді. Про це повідомили у прес-службі Черкаської міської ради.

Тільки за офіційними даними, з початку тотальної війни Черкаси прихистили майже 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Люди продовжують прибувати. І окрім вирішення першочергових матеріальних потреб та житла, їм потрібен простір для спілкування та самореалізації. Ідея створити хаб виникла після інтеграційної платформи «Черкаси – твоє місто», яка відбулася у вересні.

Проект реалізовано Мінсоцполітики за підтримки міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та депутатів Черкаської міської ради.

У приміщенні, де розташований хаб, зроблено ремонт, встановлено кімнату психолога, дитячу кімнату, коворкінг та дві кімнати для інтерактивних зустрічей, меблі та обладнання.

Новостворений хаб сприятиме об’єднанню внутрішньо переміщених осіб, інтеграції в нашу громаду, пошуку можливостей працевлаштування, перепідготовки, навчання та організації вільного часу. Діяльність центру передбачає психологічну допомогу людям, які осіли в Черкасах, особам з інвалідністю, членам сімей загиблих захисників та іншим найбільш незахищеним категоріям.

У відкритті та першій робочій зустрічі хабу взяли участь заступник міського голови Черкас Марина Гаркава та представники низки громадських організацій, які займаються питаннями ВПО. Під час зустрічі відбувся обмін пропозиціями щодо подальшої співпраці.

«Нам без нас нічого – цей вислів є одним із основних у роботі з внутрішньо переміщеними особами в Черкасах», – зазначила вона. Марина Гарькава. – І люди, які знайшли прихисток у Черкасах, стали ще одним потенціалом для нашого міста. Тому наше головне завдання сьогодні – дати можливість новоспеченим черкащанам стати на ноги, реалізувати себе як особистості, щоб кожен почувався потрібним нашому місту та державі. Адже Україна – наш спільний дім. Тому ми маємо об’єднуватися, допомагати один одному».

«Головне – наповнити цей хаб роботою», – сказав він на зустрічі радник з питань ВПО в Донецькій області, консультант проектів Ради Європи Олександр Ворошков. – Тому ми пропонуємо розробити стратегію співпраці, зокрема створити при міській раді консультативно-дорадчий орган, до якого б увійшли внутрішньо переміщені особи. Ми надзвичайно вдячні міській владі Черкас за підтримку у важкий час нашого життя, тому готові разом працювати над покращенням життя внутрішньо переміщених осіб та всіх черкащан разом».

Пропонувалося додатково залучати представників громадських організацій Черкас та учасників інших інтеграційних центрів, які нині діють у нашому місті. Також шукатимуть різні форми роботи з молоддю з числа внутрішньо переміщених осіб, які приїхали до Черкас, та людьми старшого віку, які потребують особливої ​​уваги та опіки на новому місці.

Новини Черкас та України в нашому Telegram − Черкеські новини#Нова ДобаЩоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://novadoba.com.ua/394109-cherkasy-tvoye-misto-v-oblasnomu-tsentri-vidkryly-yedynyj-sotsialno-integratsijnyj-hab.html

Comments

Новости