Connect with us

Новости региона

Черкаська лікарня щедро переплатила унікальному постачальнику за медичне спорядження — Черкаси — ВІККА — новини — медики8 травня Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка постелили з кількахвіліннім інтервалом 6 договорів з ТзОВ «У Н І К У М» (ще два договори в ліпні), Чотири з дуже вігіднімі умів придбання предметів захисних спорядження для медіків.

На жаль, Вигода получила НЕ держава, а цею Унікальний постачальник, пише журналіст «DoZorro«Василь Руданов.

Например, в межах однієї закупівлі лікарня купила:

Халати Ізоляційні медичні одноразові по 85 грн. Водночас, Любарська центральна районна лікарня купували медичні халати по 53 грн, а Санаторію «Одеса» Служби безпеки України медичні Ізоляційні халати коштувалі по 24,15 грн за штуку. Закупівлі відбуваліся примерно в одну годину.

10000 шапочок медичний нестерильний по 2 грн. Такі ж шапочки купували Тіврівська центральна районна лікарня по 99 коп., А Харківська лікарня № 17 по 1,20 грн.

70400 масок медичний по 11,00 грн. Майже у тій самий час Прокуратурі Закарпатської області медичні маски обійшліся у 8,05 грн за штуку. А Харківському центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості смороду коштувалі 8,80 грн за одиниць.

В межах Іншої закупівлі черкаська поліклініка переплатила за певні товари понад удвічі:

7500 захисних костюмів / комбінезонів одноразових купила по 430 грн, водночас почти тоді ж Херсонська міська стоматологічна поліклініка купували захисні костюми по 150 грн.

400 костюмів біологічного захисту / комбінезонів багаторазове поліклініка Придбай за ціною 950 грн за штуку, а Полтавському обласному патологоанатомічному бюро комбінезони удалось прідбаті по 490 грн.

Ще более черкаська лікарня переплатила за тампони / пробіркі для ПЛР тестів. Поки інші Замовник купують їх у Prozorro по 7-8 грн, поліклініка заплатила по 20 грн за шкіряне.

І насамкінець суттєве завіщення ми нашли и во время закупівлі захисних окулярів и щітків:

Лікарня купила 1600 захисних окулярів по 109 грн. Водночас Харківська міська клінічна лікарня №13 «купували Такі ж окуляри по 33 грн, а Військово-медичний клінічний центр північного регіону (Військова частина А-3306) купували по 30 грн.

Такоже поліклініка Придбай 1600 захисних щітків по 319 грн. Харківська міська клінічна лікарня №13 «купували Такі ж щитки по 118 грн.

Щоб дізнатіся обставинних завіщення цен в межах усіх ціх закупівель Черкаської поліклініки, ми надіслалі Звернення до замовника з Проханов опрілюдніті розшірені Специфікації, а такоже Звернення в Національну поліцію.

За нашими підрахункамі, переплата ставити понад третина суми договорів. Водночас за данімі BI Prozorro сума за цімі шістьма договорами Наразі ставити 8 069 850 грн. Цікаво, что ВАРТІСТЬ предметів закупівлі скорегована Додатковий угідь. Спочатку замовник планував Заплатити ще более — понад 9 млн грн.

Можна Було только гадати про ті, Наскільки обґрунтованими є такі ціни, оскількі Специфікації до договорів НЕ містять жодної информации про марки, віробніків, країни походження всех ціх виробів, что унеможлівлює їх точно ідентіфікацію.

Оскількі замовник проігнорував надіслані Звернення, ми скерувалі на его адресою запит про Надання публічної інформації з Проханов опрілюдніті інформацію про віробніків закуплених засобів захисту, а такоже документацію, что ілюструє ее відповідність (інформацію про клас захисту, підтверджуючі сертифікати).

Аналіз отріманої з ВІДПОВІДІ на запит информации та співставлення цен показали суттєве їх завіщення даже, если порівнюваті з роздрібнімі ценам. Например, роздрібна ціна щитка «Borika» на сайті prom.ua складає 149,99 грн., На сайті rozetka.com.ua складає 165 грн. Роздрібна ціна окулярів «Borika» на сайті prom.ua складає 74,99 грн., На сайті rozetka.com.ua складає 50 грн.

Во время телефонної розмови з виробника ТОВ «Боріка» ми дізналіся, что ціна за один щиток ВР075 / ВР100 ставити 115,50 грн. без ПДВ (за умови закупівлі у кількості 1500 шт.). Ба более, від травня 2020 року ціна ціх виробів НЕ змінювалась.

Аналогічна ситуация Із захисних окулярами, Які купували замовник. Представник виробника во время телефонної розмови сообщил, что їхня ціна, если купуваті від 1000 штук, складає 34,65 грн без ПДВ. Погодьтеся, дуже далеко від ціни 109 грн, якові заплатила Черкаська поліклініка.

Водночас наш замовник закуповував захисні засоби тисячами та десятками тисяч екземплярів. Відповідно, можна Було розраховуваті на гуртову знижку.

Так, представник ТзОВ «Гранд Сенатор» (виробник бахіл, Які закупила поліклініка), сообщил, что ВАРТІСТЬ парі бахіл такого типу при гуртовій закупівлі НЕ перевіщує 49 коп. за пару. Нагадуємо, замовник заплативши 2,00 грн за одиниць.

Варто відзначіті цікаву сітуацію, что склалось з обгрунтуванням замовником закупівлі захисних костюмів BASIC SECURITY. Виробник цієї продукції — ТзОВ «Центр здоров’я» здоровий »- не має власного сайту, де б були зазначені ціни на Цю продукцію. У ході телефонної розмови з представником виробника ми дізналіся, что пошиття партии костюмів для Черкаської поліклініки Було разовим замовленням. Однако виробник запевне, что продукція сертіфікована. У відповідь на наш запит замовник Дійсно Надав сертифікат експертизи за номером UA.TR.061.C001172-20. проти, цею сертифікат набуває дійсності только з 25 травня 2020 року (Нагадуємо, закупівлю здійснілі 8 травня). такоже, виробник БУВ Надання Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, датованій 18 червня 2020 року. Відповідно до Надання замовником документів, костюми станом на момент Здійснення закупівлі НЕ були сертіфікованімі.

Такоже ми маємо запитання относительно причин Вибори самє цього постачальника. Основний КВЕД у ТзОВ «УНІКУМ» — Неспеціалізована оптова торгівля, яка НЕ ​​має жодних стосунки до торгівлі товарами медичного асортименту. Такоже це унікальне ТзОВ займається комп’ютерним програмування та консультування по вопросам інформатізації, а такоже будівництвом автострад, залізниць та метрополітенів. Цей постачальник Ніколи НЕ взявши участия у закупівлях подібного роду через Prozorro Ранее. Єдиним его Клієнтом є Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка, З якою и Було укладі 8 договорів за процедурою COVID-19.

Представник замовника у ході телефонної розмови сообщил, что договір з постачальником Було укладі без попередня АНАЛІЗУ Сайти Вся, а невідповідність КВЕД Замовник зовсім не насторожило.

Звернення до Нацполіції Наразі залішаються без ВІДПОВІДІ, незважаючі на ті, что рядки, Встановлені чіннім законодавством, давно минули. Дізнатіся про їхню частку частку нам так и не удалось, хоча ми много разів намагались сделать це телефоном. Будемо сподіватіся на адекватну реакцію полиции І Закону оцінку такого роду «економії» при проведенні закупівель.

Проєкт реалізується за Фінансової ПІДТРИМКИ Міністерства закордоних справ Чеської Республики у межах Transition Promotion Program.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах понад пів Тисячі пар одружена за годину карантину.Источник

Comments

Новости