Новини Черкас

ЧC. Португалiя – Уругвай 2:0. Вміння робити голи з повітря проти невміння забивати впритул ᐉ UA-Футбол

ЧС – 2022. Група N. Другий тур

Лусаїл. «Стадіон Лусаїл»

Португалія – ​​Уругвай 2:0

Голий: Бруно Фернандеш 54, 90+3 (пен.)

Португалія: Діого Коста, Канселу, Діас, Пепе, Мендеш (Геррейру, 42), Невес (Леау, 69), Карвалью (Палінья, 83), Бруну Фернандеш, Бернарду Сілва, Кріштіану Роналду (Рамуш, 82), Фелікс (Нуньєс, 82)

Уругвай: Роше, Коатс, Годін (Пеллістрі, 62), Хіменес, Варела, Весіно (де Арраскета, 62), Бентанкур, Вальверде, Олівера (Вінья, 86), Кавані (Суарес, 73), Нуньєс (Максі Гомес, 72)

УВАГА: Невес 38, Фелікс 77, Діас 89 – Бентанкур 6, Олівера 44

Головний суддя: Аліреза Фагані (Іран)

У матчах не грандів, а скоріше менш іменитих збірних потрібно шукати веселу та яскраву гру. Особливо яскраво ця теза підтвердилася сьогодні, на відміну від матчів Гани проти Бразилії, Камеруну та Португалії. У четвер лузітанці почали лише після пенальті в подарунок на 65-й хвилині. І їх давно звинувачують у невикористанні свого атакувального потенціалу. Уругвай в епоху Оскара Табареса і після неї починає від захисту. Він не забив у матчі проти Південної Кореї у четвер. Перший удар по воротах завдав Олівер. Але загалом перші 30 хвилин матчу Уругвай сидів за автобусом, спеціально для Португалії перейшовши на гру з трьома центральними захисниками. Він володів м’ячем менше 30 відсотків часу, не зумів перейти на чужу половину поля, не зумів зв’язати кілька передач. Він задовольнявся лише тим, що нічого не дозволяв супернику. Просто пробивав, пробивав здалеку. І, здається, обидві команди були в порядку. Його єдиний небезпечний момент стався наприкінці тайму. Більше того, її раптово створили уругвайці. Бентанкур подав зі своєї половини поля, вже у штрафній суперника, фінтом троє пробив у воротарську. І він його вдарив. Навіть момент Кріштіану Роналду, коли він отримав м’яч зліва майже перед голкіпером, міг бути небезпечним. Але КріРо втратив рівновагу.

Другий тайм португальці почали набагато жвавіше. Вони влаштували серію швидких атак. Фелікс пройшов ліворуч і не повинен був потрапити в ворота з гострого кута ззовні, а натомість пробив у Фернандеса. Сам Фернандеш пройшов зліва, Роналду підняв голову і святкував, ніби забив гол століття. Однак ФІФА постановила, що капітан не торкався м’яча. Головне, щоб рахунок був відкритий. Безпрограшна серія збірної Уругваю на груповому етапі чемпіонату світу перервана. Через п’ять. Зараз ініціатива вже перейшла до Уругваю і він уже почав атакувати. Набагато ефективніше, ніж Португалія. Допомогли виходи атакувальних гравців замість захисників і центральних захисників. Воротар Кошта ледь не вивів, вибивши м’яч у Вальверде. Удачі з відскоком. Максі Гомес з півкола перед штрафним закрутився до штанги. Де Арраскайета пробився до Кошта, але пробив його. Штрафний удар, Суарес отримує м’яч за три метри від воріт і не влучає! І лузитанці знову забили. Автор двох вирішальних результативних передач у першому раунді Бруну Фернандеш став автором двох вирішальних голів у другому. Однак пенальті знову викликало дискусію. Хіменес падав, і м’яч випадково влучив у його опорну руку. Навіть після перегляду відео було зрозуміло, що суддя зовсім не впевнений. Але він віддав 11 метрів. До речі, після цього Бруно міг забити ще два голи, але голкіпер і стійка врятували суперника. Лише двічі Португалія починала чемпіонат світу з двох перемог. У 1966 і 2006 роках. Потім вона пройшла до півфіналу. З такою грою він так далеко не зайде. Претензії ті самі. Але є моменти. І реванш в Уругваї, з якого вони вилетіли на попередньому чемпіонаті світу. Самі уругвайці, схоже, забули забити. І доведеться, тому що в третьому раунді підійде тільки перемога над Ганою, а не якась інша.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.