Connect with us

Наука

Авіакомпанії США закуплять до 20 літаків Boom Supersonic

American Airlines (American Airlines Group) у вівторок підписала угоду з виробником літаків Boom Supersonic про закупівлю до 20 надзвукових літаків.

Про це повідомляє агентство “Укрінформ” з посиланням на агентство “Reuters”.

За словами генерального директора Boom Блейка Шолла, це збільшить список замовлень Boom до 130 літаків (включаючи опції) на суму близько 26 мільярдів доларів.

Минулого року United Airlines Holdings Inc. погодилася придбати 15 літаків Boom Overture за умови, що вони відповідатимуть певним вимогам безпеки, експлуатації та довговічності. Подібний пункт був частиною контракту з American Airlines.

Чотирьомоторний Overture може долетіти з Маямі до Лондона менш ніж за п’ять годин, скоротивши час польоту з дев’яти годин майже вдвічі.

Зазначимо, що перші пасажири зможуть скористатися цим маршрутом у 2029 році.

Розрахований на перевезення 65-80 пасажирів, Overture працюватиме на екологічно чистому авіаційному паливі або його суміші. Авіаційна фабрика в Грінсборо, штат Північна Кароліна, випустить перші екземпляри в 2025 році, після чого почнуться тестові польоти.

Повернення до надзвукового пасажирського виробництва відбулося майже через два десятиліття після того, як Concorde, яким літали Air France і British Airways, було вилучено з експлуатації через аварії та високі витрати на пальне та обслуговування.

Фото: boomsupersonic.com

Comments

Новости