Connect with us

Новини Черкас

Андрухович зачитав черкасцям уривок з майбутньої книги — ПРОЧЕРК.інфо


Зустріч із поетом і прозаїком Юрієм Андруховичем відбулася ввечері 1 лютого у Черкасах. Організатором вечора є Черкаський книжковий фестиваль, про це повідомив кореспондент видання «Прочерк».

275624137_345391820934737_8252945683996201693_n

Організатор заходу Людмила Фіть зазначила, що в рамках цього проекту автор мав можливість обирати міста, які хоче відвідати. До списку увійшли 12 міст, які співпрацюють з літературною корпорацією Meridian Czernowitz, серед яких і Черкаси.

20230201_184758

Юрій Андрухович розповів журналісту «Прочерка», чому вирішив відвідати Черкаси: «Я свідомо відмовився від західних міст України, бо там буваю частіше, і обрав ті міста, де давно не був. Подумав, що настав час відвідати Черкаси, оскільки востаннє був тут у 2018 році».

Свій виступ до черкащан Андрухович назвав так: «Із ще не написаної книги, яка, можливо, ніколи не буде написана». Чому обрав саме таку назву, він пояснив прямо під час спілкування з аудиторією:

«У таких турах я практикую те, чого ніколи раніше не робив. Я ніколи не читав текстів, які ще на стадії написання. Проте ми опинилися в такий час, коли не знаємо, хто з нас встигне чи не встигне щось завершити. Я подумав: час поділитися щойно написаним».

Юрій Андрухович розповів, що після виходу екстремального роману «Радіо Ніч» він зосередився лише на ньому й певний час не мав ідей щодо іншої книги. Ідея виникла влітку 2021 року.

20230201_184713

«Я подумав, що зараз мені буде найцікавіше попрацювати зі своєю пам’яттю – переплавити свої 1971-1972 роки, коли я був ровесником головного героя цієї майбутньої книги. Центральною темою твору стане спогад про роки пізнього дитинства, спогади героя. Це буде розповідь дорослої людини про те, як минули його 11 і 12 років. У мене вже є кілька розділів», – повідомив Андрухович.

Андрухович планував прочитати черкесам оповідання «Заєць», яке мало стати частиною майбутньої книжки, але забув його в готелі. Тож із «поетичного портфоліо» письменникові довелося взяти текст, який він закінчив 5 днів тому.

«Ця історія ще навіть не має назви. «Робоча назва» цього розділу — «Лісун», що означає дух лісу. Це також частина майбутньої книги, яку я читатиму вперше, поки що ніхто не чув і не бачив, навіть моя команда», – зазначив письменник.

На зустріч з Андруховичем прийшла перекладачка та письменниця Олена Буєвич. Лауреат літературної премії «Бу-Ба-Бу» групи (до якої входили Юрій Андрухович, Віктор Неборак та Олександр Ірванець) «За кращий вірш року», опублікованої в 1993 р. Олена Буєвич навчалася разом з Юрієм. Андруховича в Літінституті, де вони познайомилися

20230201_183908

«Такі зустрічі – це натхнення. Я дуже поважаю вірші Юрія Андруховича, маю одну з перших його поетичних збірок – «Середмістя» 1989 року. Вважаю Андруховича одним із найкращих сучасних українських поетів. Це цікава та корисна подія для Черкас. Зустрічі з письменниками збагачують наше повсякденне життя, нагадують нам про глибину життя. Було цікаво дізнатися, що читає сам поет, і почути його нове оповідання, поміркувати над його думками», – розповіла Олена Буєвич.

Учасники літературного вечора мали змогу задати поетесі власні запитання. На заході були присутні близько 200 осіб. Серед них і філолог Світлана Рибалка, вона розповіла:

«По можливості намагаюся відвідувати такі заходи і брати когось із собою. Це культурна подія, яку варто відвідати, зустрітися з людьми та дізнатися про нові тенденції в літературі. Коли я пропускаю такі зустрічі, потім шкодую про це. Якщо я купую книгу і люблю її читати, то я хочу побачити автора і поговорити з ним. Книжковий фестиваль завжди організовує цікаві зустрічі».

20230201_201658

Захід відбувся в рамках Літературної мережі проекту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні» за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Цей проект став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Анастасія Бут

реклама


Додаткові матеріали по темі:


додати коментарЩоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://procherk.info/news/7-cherkassy/108248-dosi-tsogo-nihto-ne-chuv-ta-ne-bachiv-andruhovich-zachitav-cherkastsjam-urivok-z-majbutnoyi-knigi

Comments

Новости