Connect with us

Коррупция

«Справа ювелірів». Суддя Вовк і слідчий ГПУ Безушко хочуть «розжитися камінчиками»

пт, 28/06/2019 — 11:14

Нещодавно змінилося керівництво країни в особі президента Володимира Зеленського та його соратників заявило про те, що українському бізнесу, особливо малого і середнього, життєво необхідно дати «більше повітря». Глава держави мав на увазі, що вітчизняний бізнес останні роки просто задихався від жорстокого пресингу з боку так званих «контролюючих органів» та силових структур, які поставили на потік «доїння» підприємців і поповнюючи свої кишені відкатами і хабарництвом, пише на сайті ОРД Іван Стогів.

Однак поки що силовики і так звані «правоохоронці», яким за догові служби належить охороняти і забезпечувати безпеку в тому числі і вітчизняних підприємців, поводяться часто як братки з «дев’яностих», займаючись рейдерством і поборами щодо українських бізнесменів, які не побажали йти їм на поступки.

Справа ускладнюється ще й тим, що працівники прокуратури, силовики, судді, раніше замішані в корупційних схемах, відчувають сьогодні, що завтра можуть опинитися без чарівної ксиви, погонів і поки що наявного впливу і влади. Тому поспішають максимально набити кишені і «постригти» найбільша кількість представників українського бізнесу за принципом «після нас – хоч потоп».

Одним з яскравих прикладів «свавілля» з боку так званих «правоохоронних структур» є ситуація з підприємцями Київської області, зайнятих у сфері виробництва ювелірних виробів, і кількома одіозними представниками судової системи та прокуратури. Зокрема, йдеться про слідчого прокуратури і колишньому налоговике Андрія Безушко і його «компаньйона» скандально відомому судді Сергія Вовка (на фото вище).

Ці два персонажа, виступаючи в змові з ще кількома силовиками, перед тим, як втратити крісел (що за прогнозами джерел в суддівській системі, прокуратурі повинне скоро відбутися), вирішили дещо поліпшити своє матеріальне становище простим як лопата способом. А саме – кілька потрясти ювелірів, що базуються в Київській області, і якщо справа страстется, проробити подібне в Житомирській та Одеській області, де зосереджено чимало виробників ювелірних виробів.

Що відразу дивує при найменшому розгляді схеми, яку продумали Вовк і Безушко, так це масштабність. Згадані громадяни вирішили не розмінюватися на дрібниці. Враховуючи «фіскальний» минуле пана Безушко, була продумана схема одноразової «наїзду» на фактично повний склад суб’єктів підприємницької діяльності в Київській області, зайнятих в «ювелірці».

Було заведено кримінальне провадження за абсолютно надуманим формулювань. Ухилення від податків, відмивання грошей, фіктивне підприємництво і т п. І тут відразу бентежить одне кидається в очі обставина – чому «ювелірами» Генпрокуратура в особі слідчого Безушко вирішила зайнятися саме зараз? І причому — усіма відразу одночасно?

Фішка тут в тому, що справа навіть не у формулюваннях. Якщо на підприємство, яке працює у сфері ювелірного виробництва, заводиться справа, то це означає фактичну зупинку підприємства і виробництва. Це перший етап.

Другий етап в схемі слідчого Безушко – проведення через свого суддю рішення про доступ до документації підприємств в рамках досудового слідства і, що найголовніше, до самих засобів виробництва, щоб провести «експертизи» і т п.

Ну і нескладно здогадатися, що станеться з сировиною після всіх перевірок з боку вищезазначеного слідчого і його колег. Як мовиться, це тут не лежало, а стало бути, нічого і не було…

Власне, пан Безушко в змові з одіозним суддею Печерського суду Сергієм Вовком днями це і провернув. Суддя Вовк задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури Безушко про доступ до документації, засобів і матеріалів для виробництва безлічі підприємств Київської області, які працюють в ювелірній галузі.

(щоб переглянути всі документи, натисніть на зображення)

(щоб переглянути всі документи, натисніть на зображення)

Чого в даному випадку домагається пан Безушко?

Як варіант – це тиск на підприємців шляхом зупинки виробництва і підштовхування їх до «вирішення питання».

Враховуючи, що мотиви, на основі яких було заведено кримінальне провадження, абсолютно надумані і фіктивними, слідчий Безушко, враховуючи його багатий досвід податківця у проведенні подібних заходів, що може цілком успішно закрити очі і прикрити справу щодо «договороспроможні», якщо такі знайдуться.

Ну а програма мінімум — захід у так сказати, засіки. Можна цілком уявити, скількох матеріалів і ювелірних виробів можуть не дорахуватися ювеліри після того, як громадяни з прокуратури отримають прямий доступ до них.

Ну а співробітники прокуратури зможуть порадувати своїх дружин та інших громадянок яскравими і блискучими сюрпризами, або просто збути «речдоки» наліво, як це вже відбувалося раніше в такого роду ситуаціях.

До речі, про слідчого Безушко. Даний працівник прокуратури, який, як вже згадувалося, раніше служив з фіскального відомства, і нещодавно дуже хотів потрапити в Державне Бюро розслідувань (ДБР), в останні роки неабияк і цілеспрямовано поліпшував свій матеріальний статус завдяки своїй дружині. Це якщо вірити декларації Андрія Безушко та його дружини Юлії, яка представлена як співвласниця фермерського господарства «Нива України».

Поки Безушко служив у ГФС, у власності його значилася Хонда 2008 року випуску, записана на дружину, а вже з приходом в ГПУ колекція авто сімейства Безушко поповнилася ще двома дорогими авто – «Фольксвагеном Туарегом» і «Вольво». Ну і ще звідкись взялися незрозуміло яким чином накопичення в доларової валюті, які Безушко вирішив задекларувати на себе.

До речі, з «Вольво» у Безушко був пов’язаний інцидент, коли він «наїхав» на київських поліцейських за те, що вони відправили на штрафний майданчик його «Вольво». Андрій Петрович тоді навіть викликав підмогу в особі трьох громадян грізного вигляду, клявся, що поліцейські пошкодують про свій вчинок, вимагав сказати, хто його «замовив», а перед цим намагався втекти з місця події і казав, що машина не його, а він просто погуляти вийшов…

Взагалі Андрій Петрович Безушко – ще той персонаж у своїй сфері. Про його методи «роботи» в ГФС і тепер вже в ГПУ в прокурорському і фіскальному цеху давно ходять легенди. Як і про зв’язки з суддівським корпусом, з якими Безушко працює за своїм «тем» у тісному тандемі.

Наприклад, чого варта історія про те, як Андрій Петрович вирішив напасти на адвоката Світлану Петраш. Затягнувши останню в ліфт, і взявши за комір, він став вимагати, щоб та взяла порядку, адресовану її клієнту. Адвокат Петраш поскаржилася на Безушко його начальству, однак Андрій Петрович вибачатися за свою поведінку не став.

Як бачимо, даний трудівник прокурорського цеху «горить на роботі». І в справі ювелірів Київської області вирішив одним махом «порушити» кримінальною справою на всіх одразу, щоб час дарма не гаяти. Правда, колеги Безушко розповідають, що Андрій Петрович дуже турбується, що з урахуванням його «подвигів» він перший кандидат на «виселення», і дуже хоче встигнути забезпечити собі безтурботне найближчим фінансове майбутнє. І дуже сподівається на тему з «ювелірами», здатну це саме майбутнє влаштувати. Тому у засобах і методах особливо не соромиться.

Дуже бажає подібного і «компаньйон» Безушко за «ювелірному справі» одіозний суддя Сергій Володимирович Вовк. Той самий Вовк, свого часу відправив в не настільки віддалені місця нинішнього генпрокурора Юрія Луценка. До речі, що дивно, самому Вовка за «посадку» Луценко так нічого і не було.

Правда, якісь потуги Генпрокуратури на предмет відсторонення його від посади судді після відновлення в 2016 році мали місце бути, але Вовк учепився в суддівське крісло зубами, і не дав недоброзичливцям випхати його звідти.

Ну а попутно, розуміючи, що в будь-який момент може статися зворотний реверанс, Сергій Володимирович останні роки активно «працював» з наведення мостів з тими, хто міг посприяти поліпшенню його матеріального становища в тому випадку, якщо він знову опиниться без суддівської мантії.

Тому до «справи ювелірів», яке задумав і вже активно втілює в життя одіозний слідчий Генпрокуратури Андрій Безушко при потуранні і в змову з суддею Печерського суду Сергієм Вовком, дуже б бажано придивитися співробітникам ДБР та інших контролюючих органів.

По суті, вищезгадані особи, на яких, як кажуть, ніде ставити мітки, та які в будь-який момент можуть позбутися своїх посад, вирішили наостанок влаштувати тотальний безлад у дуже «смачною» галузі, зупинивши роботу діючих підприємств та отримавши доступ до документів і матеріалів.

І хто знає, скількох матеріальних цінностей недорахуються підприємці після візитів в їх сховища пана Безушко, який приїхав з «перевіркою», завізованою суддею Вовком.

Залишається сподіватися, що нова влада, яка декларує захист бізнесу від свавілля силовиків та контролюючих органів, зверне увагу на цю ситуацію. І що це не залишиться всього лише черговою декларацією і нічого не значущими обіцянками…

Іван Стогів ОРД

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости