Connect with us

Коррупция

Західні спецслужби зламали Яндекс

пт, 28/06/2019 — 13:00

Кібератака проводилася за допомогою шпигунської програми, до розробки якої мають відношення США, Великобританія і ще три західні країни.

Невідомі хакери змогли зламати російський пошуковик «Яндекс» в період між жовтнем і листопадом 2018 року. Кібератака була проведена за допомогою шпигунського програмного забезпечення Regina, розробленого західними спецслужбами, передає deutsche welle з посиланням на Reuters.

За даними агентства, отриманими від чотирьох різних джерел, хакери намагалися отримати доступ до технічної інформації, пов’язаної з ідентифікацією користувачів. Отримавши її, можна було б видавати себе за конкретних користувачів і проникати в їх акаунти в системі «Яндекса». Хакери могли мати доступ до неї протягом декількох тижнів.

Про програму Regina відомо, що у її розробці брали участь США, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія та Канада. Спецслужби цих п’яти країн обмінюються конфіденційною інформацією, їх альянс відомий під назвою «П’ять очей». Хто конкретно міг стояти за нападом, невідомо.

Служба безпеки «Яндекса» заявила, що вчасно розпізнала загрозу і нейтралізувала її на самому початку хакерської атаки. Шкоди кібератака нібито не завдала, доступу до даних користувача хакери отримати не змогли.

Раніше повідомлялося, що кілька місяців тому ФСБ зажадала від пошуковика «Яндекс» надати ключі шифрування даних користувачів сервісів «Яндекс.Пошта» і «Яндекс.Диск». Передача такої інформації може дозволити спецслужбам заволодіти логінами і паролями від поштових скриньок користувачів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости