Connect with us

Коррупция

Депутат Донецької облради постачав бойовикам «ДНР» шахтне обладнання

пт, 28/06/2019 — 15:16

Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність групи осіб, учасники якої організували механізм постачання промислового обладнання для вугільних шахт на тимчасово окупованих територіях Донеччини.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2018-2019 років вітчизняне машинобудівне підприємство за документами нібито експортувало гірниче обладнання на адресу російських компаній, повідомляє прес-центр СБУ.

Насправді промислове обладнання доставлялося на вуглевидобувні підприємства, що розташовані на територіях, підконтрольних терористичної організації «ДНР».

Після перетину російсько-українського кордону продукція за схемою «перерваного транзиту» доставлялася організаторами протиправної схеми до так званої «ДНР» для використання на «націоналізованих» підприємствах.

Співробітники СБУ задокументували, що зловмисники переправили бойовикам обладнання на загальну суму понад 50 млн гривень. Отримані кошти спрямовувались як на фінансування установ» «ДНР», зокрема силового блоку, так і на інші заходи для утримання захоплених терористами територій Донецької та Луганської областей.

Під час проведення санкціонованих слідчих дій в адміністративних будівлях підприємства і за місцем проживання фігурантів виробництва правоохоронці вилучили документацію, електронні носії інформації, чорнові записи, що містять дані з підтвердженням здійснення операції.

Також вилучено вибухові пристрої і понад півмільйона гривень.

Зараз прокурором Донецької області організатору протиправної діяльності, який є депутатом Донецької обласної ради, оголошено про підозру за ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про повідомлення про підозру іншим двом учасникам протиправної діяльності та обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости