Connect with us

Коррупция

Австрійському в’язневі Фірташу в США «світить» 80 років в’язниці

чт, 27/06/2019 — 15:28

Українському олігарху Дмитру Фірташу, якого можуть екстрадувати до США, загрожує там більше 80 років в’язниці з конфіскацією майна.

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив американський юрист, партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory LLP Джин Берд.

«Фірташа звинувачують у відмиванні грошей, в порушення так званого «закону Ріко» — про організації, що діють під впливом рекету і корупції, а також у спробі порушити закон про корупцію за кордоном. З технічного боку, це понад 80 років ув’язнення — це просто грунтуючись на розрахунках. Плюс, прокурор просить про конфіскацію всіх його активів, — розповів Берд.

Втім, юрист зазначив, що Сполучені Штати можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю. «Фірташ добре знайомий з різними фінансовими угодами, які залучені топ-політики різних країн, у тому числі України і Росії. Тому можливо, що він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тому для нього завжди є можливість співпрацювати і укласти угоду про визнання провини, де він надасть цю інформацію в обмін на зміну звинувачень», — зазначив Берд.

Це дуже важлива деталь, адже якщо Фірташ погодиться на співпрацю, він може розповісти про інші незаконні схеми, до яких можуть бути причетні топ-чиновники. У свою чергу, це може викликати нові звинувачення і судові справи проти відомих українських політиків і бізнесменів.

Фірташа звинувачують в змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, використовуваного в реактивних двигунах. Сума можливої хабара – 18,5 млн доларів. Федеральна суддя в Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів «Boeing». Таким чином, схема хабарництва стосується юрисдикції США. Представники «Boeing» підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Втім, вони заявили, що угоди з ним не укладали.

У 2014 році Фірташа на вимогу Сполучених Штатів затримали в Австрії. Загалом розгляд запиту про екстрадицію тривало 5 років — 25 червня Верховний суд Австрії відхилив апеляцію і дозволив екстрадувати бізнесмена в США. Втім, остаточне рішення має затвердити міністр юстиції Австрії.

Якщо Фірташ постане перед американським судом, то слухання будуть проходити в штаті Іллінойс. У разі фінального рішення про екстрадицію українського олігарха можуть доставити в США вже на початку липня.

«Після екстрадиції Фірташ повинен прибути в суд для слухань, де він повинен буде визнати або спростувати свою провину в різних звинуваченнях. Процес може початися дуже швидко — протягом декількох днів після прибуття Фірташа в США, тобто вже в липні. Ґрунтуючись на попередніх заявах захисту, можемо припустити, що він не визнає своєї провини. Після цього повинні призначити додаткові слухання для обрання Йому запобіжного заходу. Дуже малоймовірно, що його залишать на волі. Швидше за все, прокурори будуть вимагати арешту. Вони будуть наполягати, що Фірташ — іноземний громадянин, і може сховатися від правосуддя. Загалом, весь процес може тривати роками. Якщо ви подивитеся на випадок Лазаренка, пройшли роки, поки його справа перейшла від початкової стадії до вироку суду. Але все може бути і швидше – залежить від того, яку захист виберуть адвокати Фірташа», — розповів Джин Берд.

Захист Дмитра Фірташа заперечує всі висунуті йому звинувачення. Серед адвокатів Фірташа є Ден Уебб з чиказької фірми Winston & Strawn, якого вважають одним з найкращих американських юристів. Так, The Wall Stret Journal назвав його одним з найбільш високооплачуваних американських адвокатів. А Business Insider зарахував його в список «11 адвокатів, яких ви не захочете побачити по іншу сторону».

Також Вебб був спецпрокурором у розслідування одного з найбільш гучних скандалів США «Ірангейт» в 1986 році. Тоді виявилося, що адміністрація президента Рейгана таємно, без дозволу Конгресу, продавала зброю Ірану. Згодом, у своїй практиці юрист представляв у судах таких бізнес-гігантів, як Microsoft, Philip Morris і General Electric.

У березні 2018 році до Дену Уеббу навіть звернувся Дональд Трамп з пропозицією очолити його захист в розслідуванні незалежного прокурора США Мюллера про російському втручання у вибори США. Втім, юрист відмовився представляти президента, пославшись на конфлікт інтересів. В тому числі з-за Дмитра Фірташа. Український олігарх, у свою чергу, був бізнес-партнером Пола Манафорта, колишнього глави передвиборної кампанії Трампа, який фігурував у розслідуванні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Comments

Новости